Podróbki wysokopółkowych produktów to jedno. Torebki Vuitton, Chanel, Prada za kilkaset złotych są częste, ale tak naprawdę, największym problemem są podróbki dóbr średniopółkowych. Dziś o podróbkach Casio G-Shock Ga-100.

Co do podróbek ze średniej półki, mam zasadnicze przemyślenie: drodzy nabywcy podróbek zegarków Casio, butów Nike i okularów Ray-Ban: piłujecie gałąź, na której siedzicie. To nie są dobra za kilkanaście tysięcy złotych, gdzie kupienie podróbki uzasadniacie sobie tym, że i tak w życiu Was nie będzie na takie coś. Ale do diabła, stać Was chyba na zegarek, okulary czy buty za 450 zł? Czy nikt z Waszych znajomych nie pracuje w handlu? Może w salonie Time Trend, a może w Sizeerze? Im mniejszy obrót w takim salonie, tym mniejsze szanse na utrzymanie przez taką osobę zatrudnienia. Sorry, ale taka jest rzeczywistość. Kupowanie oryginalnych produktów w sklepach, które odprowadzają podatki – to według mnie dowód na patriotyzm.

Ale dość o tym. Jeśli przekonam choć jedną osobę, uznam to za sukces. Teraz do rzeczy, czyli jak rozpoznać podróbkę Casio G-Shock Ga-100?

Po pierwsze, jeśli jest do kupienia na Facebooku, to jest fejkiem, już. Nie ma dyskusji, dealerzy Casio nie mają „butików” na Facebooku.

Po drugie, zwróć uwagę na jakość. Większość nieoryginalnych zegarków jest wykonana z dużo gorszych materiałów niż oryginał i po tym można je bardzo łatwo rozpoznać. W podróbce szybka wykonana jest cienkiego tworzywa sztucznego, które bez problemu można wgnieść palcami. Oczywiście, przy sprzedaży przez internet wiele Ci to nie da, ale jeśli przyjdzie do biura pan z torbą-przemytniczką pełną zegarków, to wiesz, na co zwrócić uwagę. O ile w ogóle zakładasz, że pan może mieć oryginały.

Casio G-Shock Ga-100 detale

Po trzecie, detale. Mała wskazówka (ta na małej tarczy) w podróbkach zwykle jest nieruchoma i skierowana na cyfrę „50”. Co więcej, niezależnie od wariantu jest w kolorze szarym, często nie ma też w niej otworów, jakie są w oryginalnej wskazówce.

Po czwarte, napisy. Podróbka nie ma najczęściej napisu „1/1000 sec” oraz „Shock Resist”.

Casio G-Shock Ga-100 porownanie

Po piąte, kolory. Większość nieoryginalnych zegarków ma wyświetlacz w odcieniu zieleni, oryginał jest raczej szary. No i paski – jest ileś tam wariantów kolorystycznych wszystkich G-Shocków, ale Casio G-Shock Ga-100 nie występuje we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli masz wątpliwości, zajrzyj na stronę sklepu Casio Polska i przejrzyj wszystkie warianty Casio G-Shock Ga-100.

Casio G-Shock Ga-100 podrobki

Jeśli masz pytania o zegarek Casio (albo o inny produkt), pisz na podrobkowowielkie+casio@gmail.com.

Poradnik powstał we współpracy z firmą Zibi, dystrybutorem zegarków Casio w Polsce.

Znajdź mnie również na:
RSS
Google+274
https://jestpieknie.pl/jak-rozpoznac-podrobke-casio-g-shock-ga-100/
YouTube3k
Instagram5k