Jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag

Dziś coś o tym, jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag.

Chanel Jumbo Flap Bag to jeden z klasycznych modeli – jest teoretycznie ciągle dostępny w sklepach. Teoretycznie, bo w odróżnieniu od jednosezonowych cudów w rodzaju Chanel Lego Bag, taka torebka pasuje do wszystkiego, przetrwa lata i można będzie ją w razie pogorszenia warunków finansowych dobrze sprzedać. Szczególnie z uwagi na to ostatnie KOMPLETNIE nie wierzę w żadne okazyjne Chanelki w polskich serwisach aukcyjnych ani ogłoszeniowych – zwyczajnie, gdybym miała taką torebkę, to bym ją sprzedawała tam, gdzie jest najwięcej potencjalnych zainteresowanych i gdzie mogę dostać dobrą cenę.

No właśnie – ile kosztuje torebka Chanel Jumbo Flap Bag? Spotted Fashion, najlepszy serwis do sprawdzania cen torebek, podaje cenę 3,950 euro i są to dane z kwietnia 2014. Cena na pewno nie poszła od tego czasu w dół, bo to się raczej nie zdarza. innymi słowy, trzeba na torebkę Chanel Jumbo Flap Bag wydać co najmniej 16 600 zł, plus minus parę stów w zależności od kursu euro. Ceny poszczególnych modeli można sprawdzić tutaj.

Jakie więc są szanse na to, że na zdjęciu powyżej jest oryginał?

Żadne. Zresztą, to podróbka, która mimo masy dodatków typu karta autentyczności czy worek przeciwkurzowy na pierwszy rzut oka zdradza, że mamy do czynienia z podróbką.

Nie zgadza się, jak widać, kształt pikowanych rombów. W oryginale mamy kwadrat, w podróbce – nie.

Kolejna różnica to obszycie części z zamkiem. W oryginale go nie ma.

Sprzedawca wrzucił też zdjęcie spodu:

Na górze – podróbka, w środku i na dole oryginały z Malleries. Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka i dotyczy szerokości torebki.

Spójrzmy na kolejny detal, którym podzielił się sprzedawca:

Pomijam precyzję obszycia, ale zwróćcie uwagę na to, w którym kierunku idzie napis Chanel Paris w oryginale (dolne zdjęcie) i jak wyglądają śruby.

I na koniec – karty autentyczności. Sprzedawca wrzucił i to zdjęcie, chociaż tylko strony bez numeru, bo obawia się, że ktoś ukradnie jego zdjęcia.

Oryginalna karta autentyczności nie ma lśniącego tęczowo obramowania, tylko złote, a mini-książeczka jest w czarnej, a nie białej kopercie (no i jest na niej logo a nie znaczek).

Myślę, że wystarczająco dobrze wyjaśniłam, jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag, ale jeśli nadal masz wątpliwości, pisz do mnie na podrobkowowielkie@gmail.com. Jeśli chodzi o kupowanie torebek Chanel (Jumbo Flap Bag i innych), to sugeruję wybrać się na wycieczkę do Berlina czy Pragi i tam zrobić zakupy – wybierając to, co się naprawdę spodoba a nie to, co jest na aukcji.

Zdjęcia:

Authentic Chanel Jumbo Black Caviar Double Flap
Chanel Jumbo Flap Bag In Black Caviar Leathera. Topshop_750x200

Znajdź mnie również na:
RSS
Google+274
https://jestpieknie.pl/jak-rozpoznac-podrobke-chanel-jumbo-flap-bag/
YouTube3k
Instagram5k

Leave a Reply