Wszyscy piszą o tym, co robić, kiedy jest się w parze z kimś. Kino, kolacja, kwiaty, kusząca bielizna – urocze, ale oczywiste. Walentynki to jednak święto miłości w ogóle, a nie tylko zakochanych. Można je spędzić z ukochaną mamą, siostrą, z przyjaciółką albo z samą sobą, wyznając uczucie sobie. Na co dzień często mówimy o sobie źle – „jestem gruba”, „jak mogłam być tak głupia”, „muszę znaleźć jakieś ciekawsze hobby”, „do niczego się nie nadaję”. Tak nie powinno się robić. Nie zachęcam do recytowania „jestem najlepsza” i wpatrywania się w lustro, ale czas się docenić. Walentynki w tym roku wypadają w piątek, więc świętowanie można przeciągnąć na cały weekend. Oto 5 pomysłów na udane Walentynki. 
 
Spełnij swoje marzenia. Lubisz gotować, w kuchni czujesz się jak ryba w wodzie? Nie wstydź się tego. Gotowanie to świetne, rozwijające hobby. Na Walentynki kup sobie kurs gotowania w kierunku, który Cię interesuje – np. kurs dotyczący czekolady w Instytucie Sztuki Kulinarnej, gdzie można się dowiedzieć, jak robić piękne praliny. Cena – 250 zł.
 
5 pomysłów na udane Walentynki
 
Rozpieszczaj się. Urokliwie pachnące kosmetyki do ciała w dziewczęcych, różowych opakowaniach to gratka dla niejednej z nas. Soraya ma linie So Fresh i So Pretty, gdzie do wyboru są pięknie pachnące malinami, czekoladą, cytrusami i brzoskwiniami żel pod prysznic, balsam do ciała, kremy do twarzy oraz peeling. Wszystko dziewczyńskie, kolorowe, kuszące. Jeśli planujesz spędzić ten dzień z siostrą czy koleżanką, będziecie mogły wspólnie przetestować całą linię. Cena – od 11 do 18 zł za sztukę, w zależności od produktu. 
 
5 pomysłów na udane Walentynki
 
Rusz się. Gdziekolwiek mieszkasz, pogoda jest pewnie taka, jak zwykle w Polsce na przednówku. Jednak zamiast całego dnia pod kocem proponuje pół dnia pod kocem, a pół na spacerze. Zwiedź okolicę, wybierz się do dzielnicy, w której jeszcze nie byłaś, sprawdź ofertę muzeów. Może zaciekawi Cię Niewidzialna Wystawa, czyli podróż do świata osób niewidomych i niedowidzących? Wolisz coś innego? Zaplanuj czas na Tydzień Kina Hiszpańskiego
 
5 pomysłów na udane Walentynki
 
Zrób sobie kawę. Kawę traktujemy jak codzienny napój, stawiający nas na nogi, czasem rozgrzewający. Jednak kawa to też wyjątkowe smaki, celebracja przygotowania. Bariści firmy Segafredo Zanetti proponują np. kawę waniliową, doskonałą dla amatorów słodkości: Przygotowanie waniliowego naparu rozpoczynamy od zagotowania w małym garnuszku mleka wraz z laską wanilii i jej wydrążonym środkiem. Rozdzielenie tych dwóch elementów pozwoli nam na wydobycie intensywniejszego aromatu. Następnie zaparzamy klasyczne espresso, do którego wlewamy stopniowo gorące mleko. Ozdabiamy odrobiną bitej śmietany i świeżym kakao.
 
5 pomysłów na udane Walentynki
 
Nie oglądaj tego dnia Bridget Jones. Rozczulanie się nad sobą, szczególnie z butelką wina i wiadrem lodów, to nie jest sposób na wieczór – walentynkowy ani żaden inny. Według statystyk GUS, rośnie liczba rozwodów w Polsce – a to oznacza, że ludzie zauważają, że nie wszystkie wybory są dobre. Nie szukaj męża (ani żony) na siłę, na już, żeby rodzice nie gadali, żeby koleżanka nie swatała ze swoim bratem co dłubie w nosie na randce, żeby nie iść solo na wesele przyjaciółki. Nie definiuj siebie przez bycie z kimś. Bądź sobą – dla siebie i dla innych. 
Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube6k
Instagram5k