Nie mam aż takiego fioła na punkcie ozdób wielkanocnych, jakiego mam na punkcie bożonarodzeniowych. Może to dlatego, że wolę kolor czerwony od żółtego, który tradycyjnie kojarzy się z Wielkanocą. Nie znaczy to, że nie planuję żadnych ozdób na nadchodzące święta. Zwłaszcza, że nie musi być rustykalnie i w odcieniach żółci z zielenią.

A jeśli nawet rustykalnie, to można iść na całość i wykorzystać łowickie wzory, wiklinę – nie muszą być tylko kurczaki i trawka. Innym motywem, który bardzo często pojawia się na wielkanocnych obrusach są zwierzątka nieodzownie kojarzące się z tymi świętami – króliczki, kurczaki i baranki.

Wolisz bardziej uniwersalne wzornictwo? Sprawdzą się obrusy wielkanocne w kwiaty lub delikatne geometryczne wzory. Miłośnikom klasyki z pewnością przypadną do gustu tekstylia jednokolorowe. Równie istotne, jak obrus są stylowe serwetki. Najlepiej takie, których kolor lub wzór będzie dopasowany do obrusu.

Jako wielkanocne ozdoby idealnie sprawdzą się różnorodne akcenty wiosenne i etniczne. Poduszki powinny nabrać kolorów. Warto powlec je poszewkami tłoczonymi w duże barwne kwiaty lub tęczowe łowickie pasy. Podobne desenie mogą zagościć na serwecie lub podłogowym dywaniku. Na drzwiach domu warto powiesić udekorowane romantycznymi zawieszkami wiklinowe wianki. Doskonałymi ozdobami wielkanocnymi będą także wiosenne rośliny.

Zakładając, że nie spadnie śnieg, warto pomyśleć też o ozdobieniu balkonu czy tarasu. Jeśli kwietniki, to wykonane z pomalowanego na biało kutego metalu. Do tego wiklinowe kosze, które na czas okołoświąteczny można ozdobić, mocując do nich drewniane lub papierowe zawieszki z motywami pisanek, kurczaków i zajęcy. Piękną świąteczną dekoracją będą również ustawione w takich koszach bazie.

Inspiracje dostarczył Westwing.pl


Westwing Home & Living

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube7k
Instagram5k