O te perfumy dostaję masę pytań. Oryginalne Chanel Coco Mademoiselle są bardzo popularne, co rozumiem, bo sama je lubię, ale to też jedne z droższych perfum w sklepach. Jak kupić oryginalne Chanel, a nie podróbkę?

Po pierwsze – odpuść sobie WSZYSTKIE aukcje, gdzie cena zbliża się do 1 zł za 1 ml. Nieważne, czy to produkt, czy tester, nikt nie będzie sprzedawać tych perfum za 1/4 ceny, bo i po co? Dotyczy to zarówno wody toaletowej (nieco tańszej), jak i wody perfumowanej.

Po drugie – jeśli nie ma real foto, nie ma kupowania.

Po trzecie – jeśli sprzedający ma w ofercie tylko zapachy, same najpopularniejsze marki, ma ich bardzo dużo i wszystkie są w zadziwiających cenach, daruj sobie zakupy.

Po czwarte – nawet jeśli butelka Chanel Coco Mademoiselle na sprzedaż jest jedna, ale nietknięta, opisana jako nietrafiony prezent czy coś tam, też uważaj. Poproś o dodatkowe zdjęcia, przejrzyj historię transakcji – może to już piąta taka sama butelka perfum, wystawiona na aukcję?

Po piąte – rozważ, czy nie lepiej poszukać mniej popularnego formatu. Polecam wariant 3×20 ml Chanel Coco Mademoiselle, po pierwsze poręczniejszy, więc można zabierać ze sobą, po drugie – nie stłucze się. Po trzecie – nie widziałam dotąd podróbki tego wariantu (nie mówię tu o pojedynczych flakonach 20 ml, od tego trzymaj się z daleka).

Jeszcze taka mała uwaga o kupowaniu w perfumeriach internetowych i tym, jak kupić oryginalne Chanel (nie tylko perfumy): Chanel dopiero ostatnio wyraziło zgodę na dystrybucję swoich produktów w internecie – teraz perfumy i kosmetyki Chanel kupisz w Douglasie. Nie wiem, jak to wygląda w przypadku innych perfumerii, ale sporo niższe ceny każą mi być ostrożną. Nie mówię, że ktoś oferuje podróbki, ale nie wiadomo, jak perfumy były transportowane i przechowywane. A to może wpłynąć na ich trwałość. Szkoda byłoby się przekonać, że coś jest na rzeczy, wydawszy kilkaset złotych, prawda?

Zdjęcie: wikipedia / brownchl

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube5k
Instagram5k