Paski Gucci, szczególnie te ze sporym logo, to rzecz pożądana i często kupowana – także przez internet. Niestety, jest sporo podróbek, i nie mam tu na myśli takich wynalazków:

Na aukcjach można znaleźć sporo pasków opisanych jako oryginalne i nawet z grubsza oryginały przypominających (podkreślam, z grubsza):

Splecione G – OK. Ale coś tu się nie zgadza, bo wersja dostępna w sklepach wygląda tak:

gucci.com, pasek z klamrą G, cena 205 funtów

Jak łatwo zauważyć, jedno G jest odwrócone do góry nogami.

Była też wersja z lustrzanym odbiciem litery, ale wyglądała nieco inaczej:

No i taki pasek nie kosztuje 300 zł.

Na jednej z aukcji znalazłam też pasek, który wygląda na naprawdę dobrze odwzorowany:

fot. gucci.com, pasek z chwostem, cena 460 funtów

Są jednak pewne różnice – choćby w liczbie kółek. No i znów mamy tu czynnik ceny – kto przy zdrowych zmysłach będzie sprzedawał pasek wart dobrze ponad 1600 zł za 300-400 zł?

Jest też na aukcji pokazany nr seryjny:

Wszystko ładnie, tylko dlaczego pierwsze 6 cyfr to zupełnie coś innego, niż widoczne na stronie gucci.com 269814?

Miałam napisać jeszcze o pudełkach kartonowych, ale wielu sprzedawców nie pokazuje ich na zdjęciach – nie ma więc o czym pisać.

Podsumowując: ceny pasków łatwo sprawdzić, wchodząc na gucci.com i wybierając jako kraj np. UK (wtedy ceny będą w funtach). Nie ma pasków Gucci po 300 zł, a w każdym razie – nie w normalnej ofercie; może czasem można coś upolować na wyprzedaży w normalnym sklepie albo w necie – np. w The Outnet. Jest też w Polsce pierwszy butik Gucci – w Warszawie, na Brackiej (dom handlowy vitkAc). I bywają w nim wyprzedaże – na pewno widziałam ubrania i dodatki przecenione o 40%.

Nie ma też co wierzyć w oferty pasków lekko używanych, ale w świetnym stanie – teoretycznie mogą się zdarzać, ale jakoś wątpię, żeby tyle było w Polsce fashionistek, którym nudzą się zeszłoroczne akcesoria.

Przed zakupem, warto dopytać o pochodzenie paska. Jeśli sprzedawca zaczyna się unosić i odpisuje niemiło – nie kupować. Skoro jest niemiły przed transakcją, trudno powiedzieć, co będzie, kiedy już przelejesz mu pieniądze, prawda?

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube5k
Instagram5k