Wakacje to czas, kiedy wielu z nas wyjeżdża. Niestety, to też oznacza niebezpieczeństwo włamania. Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami?

Nowoczesna technika oferuje szereg rozwiązań. Inteligentne urządzenia monitorujące są dziś niedrogie, proste w obsłudze i łatwo dostępne.

 

Mieszkańcy bloków potrzebują chronić przede wszystkim konkretne pomieszczenia. Na przykład sypialnię, gdzie trzymane są kosztowności. Eksperci zajmujący się ochroną mienia podkreślają, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są kamery IP, czyli urządzenia, które potrafią łączyć się z Internetem.

 

– Rejestratory tego typu są często kamuflowane w budzikach lub innych przedmiotach codziennego użytku – mówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa Spy Shop. – Dzięki temu nie wzbudzają podejrzeń włamywacza, a my możemy zostać szybko zaalarmowani i na czas wezwać policję.

 

Inteligentne urządzenia monitorujące pozwalają na podgląd obrazu w każdym momencie z dowolnego miejsca na ziemi. Dodatkowe funkcje, takie jak wbudowane czujniki ruchu gwarantują, że nagrywanie rozpocznie się wyłącznie w momencie wykrycia zagrożenia.

 

Kolejną nowinką są urządzenia ostrzegające przed kilkoma różnymi zdarzeniami, na przykład obecnością intruza i pożarem. Właściciele domków jednorodzinnych chętnie stosują nowoczesne kamery w czujnikach dymu. To zasługa prostego montażu urządzeń, łatwej obsługi i wysokiej skuteczności.

 

– Budynki jednorodzinne prócz włamań narażone są na pożary, które mogą być wynikiem podpalenia ale też awarii instalacji elektrycznej – tłumaczy Paweł Wujcikowski.

 

Jadąc na wakacje warto zainstalować wielofunkcyjną kamerę w miejscu, gdzie ryzyko pożaru jest największe. Eksperci wymieniają garaże, poddasza lub pomieszczenia z piecami grzewczymi. Podobnie, jak w przypadku kamer instalowanych w mieszkaniach, te również umożliwiają zdalny podgląd, a głośny sygnał alarmowy informuje sąsiadów o pojawieniu się ognia. Poza tym mogą pracować bez przerwy (zasilane z sieci), więc stale czuwają nad bezpieczeństwem budynku.

 

Czy inteligentny monitoring zabezpieczy również teren wokół domu? Okazuje się, że tak. Wystarczy zdecydować się na nowoczesną fotopułapkę – urządzenie, którego wodoodporna i kamuflująca obudowa kryje ogromne możliwości.

 

– To idealne rozwiązanie w przypadku miejsc takich, jak ogród, sad lub teren gospodarstwa. Fotopułapka może działać do 6 miesięcy w trybie czuwania, wykrywa ruch, a co najważniejsze sama informuje o zdarzeniu wysyłając nam wiadomość e-mail lub MMS – wymienia ekspert ds. bezpieczeństwa Spy Shop.

 

Urządzenie wykonuje zdjęcia automatycznie w momencie wykrycia człowieka, lub zwierzęcia chodzącego po posesji. Fotografia trafia na ustalony przez nas adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo przydatne, gdy dana posesja stoi pusta przez większość roku. Jej zalety docenią właściciele domków letniskowych, ale też ośrodków wypoczynkowych. Bardzo długi czas działania fotopułapki to po części zasługa wydajnych, energooszczędnych rozwiązań, jak np. czujniki ruchu typu PIR, a także możliwości podłączenia dodatkowej ładowarki solarnej.

 

– Inteligentny monitoring powinien spełniać wymagania stawiane przed nowoczesną elektroniką, czyli być bardzo efektywny i przyjazny użytkownikowi. Kamery IP i fotopułapki spełniają te warunki w stu procentach, a przy tym zapewniają komfort i prostotę użytkowania – dodaje Paweł Wujcikowski.

 

 

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube5k
Instagram5k