W Polsce czytelnictwo leży. Niektórzy nie czytają, bo nie lubią, inni nie czytają, bo są na przykład w szpitalu. Tam nie zawsze jest biblioteka, a od czytania pisemek typu “prawdziwe wyznania” prostują się zwoje mózgowe. Dziś byłam na spotkaniu, podczas którego pokazano wyjątkowy, piękny kalendarz. Co to ma wspólnego z czytelnictwem? Już wyjaśniam.

Styliści Milek Design przy wsparciu Schwarzkopf Professional zainspirowani kobiecymi postaciami z książek, opracowali nowoczesne kreacje fryzjerskie, które ułożyły się w literackie miesiące. Dochód ze sprzedaży kalendarza zasili konto Fundacji Zaczytani.org, by wspierać prowadzone przez nią działania statutowe, które owocują m.in. powstawaniem bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka, coroczną Wielką Zbiórką Książek, tworzeniem szlaku Zaczytanych Ławek czy Pokoi Terapeutycznych.

W rolę 12. wybranych bohaterek literackich uchwyconych przez fotografa Krzysztofa Opalińskiego, wcieliło się pięć znanych i lubianych blogerek – Agata (agatamanosa), Kamila (cam_my), Julia (juliettecapuleti), Matylda (mojedolcevita) i Natalia (jestrudo). Piękna sesja tworząca kalendarz przedstawia uwspółcześnione oblicza Julii („Romeo & Julia), Ani z Zielonego Wzgórza, Pippi Langstrumpf, Anny Kareniny, Izoldy, Lisbeth Salander („Millennium”), Lolity, Izabeli Łęckiej („Lalka”), Jagny („Chłopi”), Oleńki („Potop”), Zosi („Pan Tadeusz”) oraz Królewny Śnieżki.

I chociaż początkowo połączenie kalendarz-salon fryzjerski-książki może wydawać się karkołomne, to wpisuje się bardzo dobrze w filozofię działania Milek Design – właściciele salonów od zawsze starali się uzupełniać wizyty w ich salonach kawą i książką. W końcu nie ma powodu, żeby te kilka godzin, które często spędzamy na fotelu fryzjerskim, poświęcać na lekturę lekko przechodzonych magazynów o gwiazdach, prawda?

Też chcesz mieć taki piękny kalendarz? Możesz go kupić w salonach Milek Design przy ul. Tamka 29, ul. Hożej 40 oraz pl. Dąbrowskiego 7 w Warszawie, kosztuje 30 zł. Niebawem będzie także dostępny na stronie internetowej Fundacji Zaczytani.org: sowiszop.pl.

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube5k
Instagram5k