Roboty w domu? To już się wydarzyło. U wielu z nas po pokojach jeździ Roomba, samobieżny odkurzacz. Jaki będzie następny krok?

Colin Angle, szef iRobot (firmy produkującej roboty Roomba) zakłada, że w niedalekiej przyszłości roboty sprzątające o różnych funkcjach będą połączone w chmurze. Dzięki temu będą mogły wzajemnie informować się o postępach swoich prac i efektywnie współpracować, np. aby po odkurzeniu danego pomieszczenia, pojawił się w nim robot, który wyczyści podłogę na mokro. iRobot Roomba 980 jest pierwszym krokiem w kierunku realizacji tej wizji.

Roomba 980 potrafi interpretować otoczenie, w którym się znajduje i dostosowywać swoją pracę do aktualnych warunków. Zastosowanie aplikacji mobilnej iRobot Home sprawia, że obsługa robota jest niezwykle łatwa. Wykorzystanie systemu AeroForce, który współpracuje z nową technologią intensyfikacji pracy na dywanach (Carpet Boost) sprawia, że odkurzacz wykrywa miękkie powierzchnie (dywany, chodniki, wykładziny etc.), aby zwiększyć na nich dziesięciokrotnie siłę odkurzania.

Roomba 980 mapuje przestrzeń w czasie rzeczywistym, analizując zmiany w otoczeniu – gdy zauważy, że w trakcie cyklu sprzątania został przemieszczony przedmiot pod którym nie mogła posprzątać, wróci w dane miejsce. Robot ten jest w stanie pracować bez przerwy nawet dwie godziny. Jeżeli po tym czasie uzna, że zadanie nie zostało zakończone, zapamięta swoją pozycję, aby po naładowaniu akumulatora w stacji dokującej kontynuować pracę do momentu ukończenia sprzątania całej powierzchni. Roomba 980 czyści całą powierzchnię poruszając się wzdłuż równoległych linii, jednocześnie korzystając z całego zestawu czujników, które pozwolą robotowi dostosować się do warunków i zastosować najbardziej efektywny wzorzec zachowania – płynnie czyszcząc pod i wokół mebli.

iRobot Roomba 980 dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 4499 zł

http://www.irobot.pl/

odkurzacz roomba2

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube6k
Instagram5k