Kiedy piszę te słowa, za oknem odbywa się coś takiego, że nic tylko koc na głowę. Ale trudno się wtedy pisze na komputerze. Jednak ulewy oznaczają, że zima ma się ku końcowi i już niedługo, za kilka tygodni, pogoda zrobi się lepsza – będzie cieplej, słoneczniej, może mniej wietrznie. Warto pomyśleć o tym, jak zacząć spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Oczywiście, naturalnym sposobem są spacery (biegi, jazda na rowerze, rolkach itd.), ale można też pomyśleć o stworzeniu kącika wypoczynkowego na balkonie lub tarasie. Idealnie, gdyby miejsce, które wybierzesz, było nasłonecznione, ale dało się je osłonić, np. parasolem czy markizą. Wtedy będzie też dobre latem, kiedy słońce jest najostrzejsze, a nawet podczas deszczu – na moim tarasie mam spory parasol, pod którym spędziliśmy z przyjaciółmi niejedną letnią kolację, mimo że padało.

Wybierając meble, kieruj się tym, ile masz miejsca do zagospodarowania. Składane krzesła przydadzą się, jeśli zaprosisz gości, na co dzień możesz je zamknąć w kufrze czy szafie. Jeśli wybierasz meble wiklinowe, pogódź się z tym, że nie są na zawsze – moje wiklinowe fotele wytrzymały kilka sezonów, ale potem straciły wygląd na tyle, że trzeba się z nimi było pożegnać. Uważam, że lepszym wyjściem są meble plastikowe, metalowe lub łączone – łatwo je oczyścić, łatwo przechować. Do tego kolorowe poduszki, koce (wiosenna pogoda potrafi być kapryśna), a na stół – obrus, koniecznie z obciążnikami, żeby nie odleciał. A na wieczór – jedna lub dwie lampy. Setki mebli ogrodowych i dodatków do domu i ogrodu znajdziesz w sklepie LOVEThESIGN.

 

LOVEThESIGN to włoski sklep z rzeczami do domu. Powstał w 2012 roku z pomysłu Laury, Vincenzego i Simone. Młody zespół każdego dnia wybiera najlepsze produkty oraz najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz. Kupisz tu i duże meble (stoły, kanapy, meble ogrodowe), i mniejsze drobiazgi do domu, łazienki, kuchni.

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
Google+274
YouTube3k
Instagram5k