Najlepszy grill to według mnie ten, na którym jesz to, co lubisz i nikt nie zje Ci ostatniego kawałka. Według tej logiki, grill w China Hotpot to najlepsze miejsce, zwłaszcza że ktoś po Tobie sprząta i potem czyści grill.

Co można zjeść w China Hotpot Warszawa?

restauracja china hotpot warszawa

Byliśmy w kilka osób (na zaproszenie właściciela restauracji) na grillu w China Hotpot. Obok znajomi jedli też właściwy hot pot – ale o tym opowiem innym razem.

My skupiliśmy się na grillu – i o rany, jakie to było dobre! Ale najpierw o tym, jak to działa.

Grill oferowany jest w trybie „jesz, ile chcesz” i kosztuje 125 zł od osoby (dane na marzec 2023). Dostajesz mięso (kilka rodzajów wołowiny, wieprzowiny, baraniny), podroby (nawet jeśli nie przepadasz, radzę spróbować, to nie jest zamordowana wątróbka z baru Dwójeczka), owoce morza. To wszystko wrzucasz na grill w dowolnej kolejności i w dowolnej ilości – kelnerzy na życzenie doniosą kolejne talerzyki. Do tego są sosy, kimchi, lekko marynowana kapusta biała, sałata (polecam zawijać kawałki mięsa z sosem w sałatę), pierogi, warzywa.

Jeśli jednak nie masz czasu na kilkugodzinne biesiadowanie, to w China Hotpot można zjeść i dania takie, jak zupa z owocami morza, pierogi wonton czy sprawdzony ryż smażony. Jest coś i na mniejszy, i na większy głód, dużo wariantów wege i wegańskich.

Czy w China Hotpot Warszawa trzeba robić rezerwację?

Jeśli planujesz jeść dania z grilla w weekend, to moim zdaniem jest to konieczne. W tygodniu może być łatwiej. Grill jest ustawiony na zewnątrz, na zadaszonym tarasie. Plus: nie wychodzi się przesiąkniętym aromatem smażonego mięsa.

Wewnątrz jest wiele stolików, przy których można siąść w większym lub mniejszym gronie.

Jak mi się podobało w China Hotpot Warszawa?

Bardzo lubię grillować, ale zwykle, kiedy przychodzili do nas goście, starałam się mieć coś poza daniam z grilla – tak, żeby nie być tą poszkodowaną, która stoi przy grillu, nie słyszy połowy dowcipów opowiadanych przy stole i pije ciepłe wino. W China Hotpot Warszawa każdy grilluje to, co chce, je tyle, ile chce, domawia dodatki, na które ma ochotę.

Grill gazowy nie dymi, trochę grzeje, ale w chłodniejsze wieczory to nawet przyjemne. A jedzenie?

Chyba najbardziej smakowały mi podroby, bo grillowany boczek czy nawet wołowina to nie są rzeczy, jakich dotąd nie jadłam. Kimchi zjadłam mnóstwo i zjadłabym więcej, gdybym zmieściła. Doskonałe są sosy do mięsa – szczególnie polecam ten z pieprzem. Aha, wewnątrz restauracji warto zrobić sobie w miseczce własny sos do zanurzania mięsa. Polecam kombinację: kolendra, szczypior, pasta sezamowa, sos sojowy i chrupki olej chili. NIKT nie zwróci uwagi, jeśli zjesz resztki łyżeczką na koniec.

Do wyboru jest też szereg napojów – bardzo polecam orzeźwiającą mrożoną zieloną herbatę i słodkawą lemoniadę, ale są też piwa, wina, alkohole mocne.

Adres China Hotpot Warszawa

https://www.facebook.com/chinahotpot999
Bakalarska 11
Z parkowaniem tak sobie, jest parking naprzeciwko, ale zamyka się o 20.00 i trzeba dopłacać za to, żeby ktoś otworzył bramę – weź to pod uwagę, ucz się na moich błędach. Następnym razem wezmę taksówkę.

Lubisz kuchnie regionu Azji? Polecam też:

Sushi weekend w Mugi, Warszawa

2 PiEr Sushi House, Lublin – to robi wrażenie