Pamiętacie jeszcze domy handlowe? Nie wielgachne centra handlowe, zajmujące spory teren, z wielopoziomowymi parkingami i sieciówkami, wszędzie mniej więcej tymi samymi, ale domy handlowe: kilka do kilkunastu sklepów ze zróżnicowaną ofertą, może jakaś kawiarnia, księgarnia, czasem coś wyjątkowego. Taki był nieodżałowany Dom Braci Jabłkowskich – i taka jest Mysia 3.

Mysia 3, Warszawa – sklepy i nowości

Byłam niedawno na prezentacji nowości na Mysiej 3 i z przyjemnością zapoznałam się z ofertą marek tam dostępnych. Zawsze lubiłam to, co wyjątkowe, a Mysia 3 pod tym względem jest doskonałym miejscem na zakupy. Oto, co zwróciło moją uwagę:

Alba 1913

https://alba1913.pl/

Polska marka z historią nie spoczywa na laurach. Ostatnio zmianie uległy opakowania – teraz będą ze szkła i aluminium, które można wielokrotnie poddawać recyklingowi. Zamiast wosku pszczelego, Alba 1913 stosuje w kosmetykach wegańskie zamienniki – wosk ryżowy czy skwalan.

Prezentowane były kremy do rąk i stóp, tonik oraz masło do ciała.

Balagan

https://balaganstudio.com/

Inspirowana bauhausem w Tel Awiwie i warszawskim klasycznym rzemiosłem marka Balagan to przede wszystkim buty i torebki. Na stoisku moją uwagę zwróciły te ostatnie – szczególnie nowe modele Gaviya i Dli. Gaviya to spora torebka w kształcie trapezu, pakowna, z wewnętrzną saszetką dla utrzymania porządku. Dli to z kolei typowa torebka-wiadro. Jeśli bezskutecznie szukałaś starej Noe Louis Vuitton, to Dli może być modelem dla Ciebie. Dostępna jest w czterech wariantach kolorystycznych. Pogódź się z tym, że jasna skóra z czasem zmieni kolor na ciemniejszy, ale w tym leży cały jej urok.

Gloomy Sunday

https://www.gloomysunday.pl/

Polska marka produkująca okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne. Przystępne ceny, dobra jakość, multum wzorów, z których można dobrać coś dla siebie. Mierzyłam kilka oprawek na ich stoisku i myślę, że znalazłam moje kolejne okulary!

Mysia 3, Warszawa – Bidul

https://bidul.pl/

O tym piszę osobno, bo to nie jest kolejna marka z ubraniami. To znaczy – poniekąd jest, ale impulsem do powstania marki Bidul była pomoc osobom mającym za sobą doświadczenia z domów dziecka. W tej chwili w ofercie jest odzież – t-shirty i bluzy, a także plakaty. O ile t-shirty z logo Bidul czy symbolicznym domkiem, chociaż bardzo ładne, z dobrej bawełny, zostawiam innym, to minimalistyczne, narysowane prostą kreską plakaty zrobiły na mnie duże wrażenie.

Co ważne, dochód ze sprzedaży przeznaczamy na dalszy rozwój marki. Ideą marki Bidul nie jest wspieranie finansowo Domów Dziecka lub przekazywanie procentu dochodu na cele charytatywne, a zatrudnianie osób, które przebywały w Domach Dziecka.

Mysia 3, Warszawa – Thank You pop-up store

https://www.instagram.com/thankyoupopup/

Pop-up Pauliny i Sylwii to miejsce, gdzie można znaleźć piękne rzeczy: okulary przeciwsłoneczne Re.Sin i jedwabne apaszki projektu Przemka Sobockiego dla Re.Sin, kapelusze Jolie Su Studio, efektowne świece Souffle & Co czy Swoye. To butik w tym klasycznym rozumieniu tego słowa – nie generyczne ubrania czy dodatki jednej marki, ale wyselekcjonowane przez właścicielki piękne drobiazgi, których nie spotkasz w stu kopiach na ulicy.

Mysia 3, Warszawa – restauracja

Dowiedziałam się, że już niebawem na Mysiej 3 otworzy się MOD – znane z Oleandrów 8 miejsce z domowymi pączkami i intrygującą kartą dań fusion.

Mysia 3, Warszawa – gdzie zaparkować?

Na koniec mój sposób na wygodne parkowanie w okolicach Mysiej: parking pod Domem Handlowym Vitkac. Mijasz Mysią 3 po prawej, skręcasz w lewo w Nowogrodzką i od razu w prawo na parking podziemny w Vitkacu.