Jest karnawał, wszyscy chcą dobrze wyglądać, a dzięki gwiazdom wiemy, że nic tak nie podkreśla kobiecych kształtów, jak sukienka Herve Leger. Nawet, jeśli pod spodem ma się modelujące majtki, to i tak efekt jest zachwycający – popatrzcie tylko na foty Kim K. Ale do rzeczy, czyli jak kupić oryginalną sukienkę Herve Leger?

Jak zawsze, pierwsza myśl to „kupić w sklepie”. Do wyboru są 3 źródła, całkowicie pewne i dostępne dla klientek z Polski. Po pierwsze, Moliera 2 – sklep w Warszawie oraz sklep internetowy. Po drugie – Net-A-Porter – wysyłają do Polski, pięknie zapakowane. Po trzecie – the Outnet – dla sprytnych, bo trzeba się szybko decydować.

No, ale ten blog jest o podróbkach, więc wypada wspomnieć, że w serwisach aukcyjnych oraz serwisach typu kupię / sprzedam / wymienię ROI SIĘ od podróbek Herve Leger. Zatem do rzeczy – na co zwracać uwagę, kupując sukienkę Herve Leger?

1. czy ten model w ogóle został wyprodukowany? Jeśli tak, to kiedy? Szanse na to, że ktoś ma pełną rozmiarówkę modelu, w którym gwiazdy z Hollywood lansowały się w 2008, są znikome. Lepiej już szukaj na wspomnianym wyżej The Outnet albo przeglądać oferty używanych sukienek. Wtedy jednak trzeba się upewnić…

2. czy ta sukienka w oryginale wygląda dokładnie tak, jak na zdjęciach sprzedawcy? Poniżej mała próbka mniej lub bardziej udanych podróbek sukienek Herve Leger.

sukienka Herver Leger Mischy Barton i wersja „prawie jak”

złota sukienka Herve Leger i bardzo słaba kopia
sukienka ombre Herve Leger i 2 marne kopie

Jak widać, czasem nie zgadza się kolorystyka pasków, a czasem sukienka nawet z daleka nie przypomina oryginału. Warto wszystko sprawdzić, zanim kupisz.

3. czy kształt pasków, ułożenie, szerokość są takie, jak być powinny? Dobrze to widać na przykładzie sukienki ombre Herve Leger (wyżej). Oryginał ma na biuście paski mniej więcej o połowę cieńsze od tych na dole, podróbka ma wszystkie tej samej szerokości.

4. czy cena jest wiarygodna? Te sukienki kosztują po parę tysięcy złotych – i to bliżej 5000 zł niż 2000 zł. Jeśli ktoś chce taką sukienkę sprzedać za 300-500 zł, to szanse na kupienie oryginału są niewielkie. Tym bardziej, jeśli ma ich dużo – nie ma cudów.

5. czy jeśli kupisz podróbkę, nie rozpadnie się w trakcie wyjścia? – tak, to może się zdarzyć. Pomijam fakt, że podróbki zwykle wyglądają gorzej i bardziej tanio niż oryginały, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy paski się nie rozejdą, bo użyto tanich nici do ich zszycia.

Uwaga – w sieci jest sporo sklepów oferujących sukienki Herve Leger po 200-400$. Nie dajcie się nabrać, to też nie ten poziom cenowy – a zdjęcia często przedstawiają gwiazdy (w oryginałach) albo są to fotki ukradzione ze sklepów takich, jak Net-A-Porter.