Włocławek w domu miała prawie każda mama, babcia i ciocia. A jeśli nie miała, to chciała mieć. Talerze vintage można znaleźć w galeriach, na bazarach i online, ale marka Medicine stworzyła kolekcję ubrań – z dodatkiem kilku akcesoriów do wnętrz.

Medicine x Fajans Włocławek: ubrania

Efektem współpracy są ubrania, na które przeniesiono ręcznie malowane wzory wprost z rodzimej manufaktury. Znajdziemy tu bluzki, koszule, sukienki, spódnice oraz T-shirty. Kolorystyka, jaka dominuje w tej kolekcji, to przede wszystkim biel, błękit, indygo. Dodatki to m.in. hafty oraz ozdobne taśmy. Współpraca to ukłon w kierunku dziedzictwa wciąż stanowiącego inspirację dla wielu artystów. Ceny: od 79.90 zł za t-shirt z nadrukiem, kupisz online w sklepie WearMedicine.

Medicine x Fajans Włocławek: akcesoria do domu

Graficy Medicine, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem autorskich nadruków, stworzyli folkowe wzory, którymi Włocławek ozdobił mini kolekcję fajansu. W jej skład wchodzą talerze, patery, kubki, a także rzeczy do domu: obrusy, bieżniki, ściereczki, pościele. Ceny: od 59.90 zł za komplet ścierek kuchennych, kupisz online na stronie WearMedicine.

O Manufakturze Włocławek

Manufaktura Włocławek tworzy od 1873 roku, gdy uruchomiono pierwszą fabrykę, a dziś oryginalne produkty o niepowtarzalnych wzorach są obiektem kolekcjonerskich poszukiwań. Medicine x Fajans Włocławek to odświeżenie tradycji produkcji oraz ręcznego malowania ceramiki. Pomyśl o tym, kiedy następnym razem będziesz szukać prezentów dla gości spoza Polski.