Polskie marki odzieżowe zasługują na uwagę. Szczególnie, jeśli ich oferta jest tak dopracowana jak ta marki Le Désir. Pomysł na stworzenie marki powstał w 2014 roku – przedtem właścicielka i projektantka, Magda Wizner, szyła głównie dla siebie.

I chyba właśnie dlatego, że Magda zaczęła od ubierania samej siebie, kolekcje są tak spójne. Garnitury, marynarki, letnie sukienki czy wieczorowe kreacje, płaszcze ze zwracającymi uwagę detalami – wszystko do siebie pasuje, da się nosić razem i osobno.

Wielką zaletą jest fakt, że ubrania marki Le Désir są szyte w Polsce, we własnej szwalni marki. Uwagę zwraca też wysoka jakość wykonania – przeszycia, wykończenia, podszycie podszewki. Magda tkaniny wybiera głównie z oferty włoskich dostawców, bo zależy jej na jakości. Z tej samej tkaniny powstaje zwykle kilka modeli – w tegorocznej kolekcji wiosenno-letniej jest to np. tkanina w kratę w odcieniach błękitu i granatu, nasuwająca skojarzenia z żakietami Chanel. Poza przepięknym płaszczem (chyba mój ulubiony model z całej kolekcji) uszyto z niej też sukienkę i… szorty.

Kolejna rzecz, która na pewno zainteresuje klientki to możliwość zamówienia rozmiaru. Może się zdarzyć, że wymarzony żakiet nie jest już dostępny, a bardzo chcesz go założyć za kilka dni. Dzięki szwalni w Polsce, żakiet może zostać dostarczony kurierem w ciągu tygodnia, a nawet krócej.

Najlepsze zostawiłam na koniec. Dopasowanie się do rozmiaru sukienki, żakietu czy spodni czasem jest wyzwaniem. Jeśli drobne poprawki typu skrócenie nogawek czy rękawów to za mało, można zamówić szycie na miarę według projektu z kolekcji. Cena końcowa zwiększa się zaledwie o 10-15%, a ubranie leży idealnie.

Butik Le Désir mieści się w kamienicy przy ul. Hożej 55 w Warszawie.

http://le-desir.pl/

Poniżej przegląd moich ulubionych modeli z bieżącej kolekcji:

650 zł
650 zł
550 zł
550 zł
500 zł
500 zł
850 zł
850 zł
850 zł
850 zł
1200 zł
1200 zł
1200 zł
1200 zł
850 zł
850 zł