Dziś o podróbce pudru Benefit Dandelion. Znów Benefit, ale to nośny temat. Pytajcie – na pewno odpowiem: podrobkowowielkie@gmail.com

Czytelniczka pyta: Czy to jest podróbka, ponieważ na stronie Benefita f w nazwie jest pochylone, natomiast tu proste jak drut 😛 I w sumie trochę widziałam takich opakowań z prostą literką.

zrzut ekranu z aukcji, o którą padło pytanie

Otóż jest to podróbka. Ale nie z uwagi na literę „f” w nazwie – tak kiedyś wyglądało logo Benefit i tym nie ma co się sugerować (poza tym zdjęcie wygląda mi na ściągnięte ze starszej wersji strony producenta). Ważniejsze jest jednak to, że cena jest stanowczo za niska: ten rozświetlający puder Benefit Dandelion kosztuje jakieś 140 zł i cokolwiek poniżej 50% tego to w zasadzie gwarancja zakupienia ściemy.

Gdzie kupować? Ja jestem wierną klientką Sephory – regularnie jest zniżka 10%, często 20% od ceny regularnej, no i są wyprzedaże z różnych okazji.


Banner 750x100

Ważne – jeśli już kupiłaś ten róż na aukcji i nie wiesz, czy to podróbka, może Ci pomóc ten tekst.

Wracając jednak do aukcji powyżej: jest jeszcze jedno, po czym na 100% można poznać, że oferowany kosmetyk to podróbka. Co to takiego? Inne aukcje użytkownika.

Otóż proszę państwa, Dazzleglass MAC w kolorze Like Venus nie występuje w iluś tam odmianach – bo każdy odcień błyszczyka MAC nazywa się inaczej.

To ten sam casus co Juicy Tubes Lancome w kolorze „blue belly”. O podróbkach JT pisałam tu i tu.