Aktualizujemy garderobę, szukamy nowych okularów przeciwsłonecznych. Najczęściej ten temat pojawia się późną wiosną i latem, ale okulary powinno się je nosić cały rok. Co zrobić, żeby nie dać się oszukać, jak kupić oryginalne okulary Chanel?

Jak kupić oryginalne okulary Chanel: cena

Okulary Chanel kosztują od kilkuset złotych wzwyż, przy czym przez kilkaset mam na myśli okolice 700 – 800 zł. Czyli jeśli ktoś oferuje okulary za 100 – 200 zł, to jest to podejrzane.

To tekst z 2013 roku, który aktualizuję w 2022. Od tego czasu ceny akcesoriów Chanel wzrosły znacząco. Na tyle, że na stronie Chanel najtańsze okulary przeciwsłoneczne, które znalazłam, kosztują ponad 1400 zł:

jak kupic oryginalne okulary chanel najtansze

Widoczne powyżej okulary kosztują 1450 zł w oficjalnym sklepie Chanel.

Od biedy można poszukać czegoś tańszego w ofertach modeli z poprzednich kolekcji – polecam salon Perfect Vision, szczególnie stacjonarnie w Galerii Młociny w Warszawie.

Jak pisałam, ten tekst powstał 9 lat temu. Sprawdziłam, jak przedstawia się sytuacja na Allegro. Otóż nic się nie zmieniło, nadal są dziesiątki ofert podróbek. Niektóre oczywiste, jak „okulary z logo Chanel” za 60 zł, inne lepiej zakamuflowane. Ale zalecam daleko posuniętą ostrożność. Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Jak kupić oryginalne okulary Chanel: wygląd

Jeśli logo wygląda dziwnie, to nie kupuj, bo to podróbka. Na przykład tak:

jak kupic oryginalne okulary chanel najtansze zle logo

Oczywiście, Chanel przez lata wypuściło na rynek pewnie setki modeli, trudno znać wszystkie na pamięć, ale podchodź do tego, co widzisz, z pewną dozą ostrożności.

jak kupic oryginalne okulary chanel najtansze dziwny ksztalt

Zastanów się na przykład, dlaczego Chanel użyłoby lokomotywy do ozdobienia swoich okularów.

Jak kupić oryginalne okulary Chanel: detale opakowania

jak kupic oryginalne okulary chanel najtansze dziwne metki

Po trzecie – detale opakowania, etui, dołączonych informacji. Karty informacyjne nie są dołączane żyłką ani sznureczkiem.

jak kupic oryginalne okulary chanel najtansze niepoprawne logo

To już zdjęcie z 2022 roku, prosto z Allegro – do celów dydaktycznych. Sprzedający ma w ofercie kilkanaście modeli okularów, portfel Diora, marynarkę Dolce & Gabbana. Mogę tylko domniemywać, że reszta jego oferty jest równie (mało) oryginalna, co okulary ze zdjęcia powyżej. A wiecie, co jest najzabawniejsze: właśnie tym zdjęciem zdradza pochodzenie produktu. Wszystko z uwagi na kształt fontu, jakim napisane jest „Chanel” na pudełku.

Tutaj oryginalne pudełka Chanel:

opakowanie chanel

Więcej o tym pisałam w tekście o podróbce Chanel Jumbo Flap.

Jak kupić oryginalne okulary Chanel: numer modelu

Według opisu na aukcji, te okulary z lokomotywą mają numer 1819. Jeśli wrzucić to w google („chanel 1819 sunglasses”), wychodzą głównie strony z replikami (czyli podróbkami). Czyli coś jest nie tak.

Z drugiej strony, może być tak, że jest taki model, jak tutaj:

jak kupic oryginalne okulary chanel kod modelu

Jak najbardziej jest model CH5529-a i wygląda tak, jak tutaj:

jak kupic oryginalne okulary chanel kod modelu 0

Tyle tylko, że te oferowane na Allegro z jakiegoś powodu mają podrabiane dokumenty i kartę autentyczności (która, nawiasem mówiąc, nie jest oferowana do okularów Chanel – są różne dokumenty, ale nie karta z numerem).

Jeśli sprzedawca w ogóle nie podaje numeru modelu albo nie da się znaleźć niczego podobnego w internecie, to tym bardziej jest to sygnał do odwrotu.

Jak kupić oryginalne okulary Chanel: stan okularów

Nawet jeśli wszystko się zgadza, ale okulary są używane i porysowane, zastanów się, po co Ci to. Okulary mają chronić oczy, nie tylko podtrzymywać fryzurę. Zanim kupisz używane okulary w złym stanie, idź do salonu optycznego i dowiedz się, jaka będzie cena wymiany szkieł na nowe, nieporysowane. Może się okazać, że taniej wyjdzie zakup nowych okularów.