Handel podróbkami to śliska sprawa. Raz, podpada pod paragraf. Dwa, trzeba się dobrze nakombinować, żeby ukryć fakt, że sprzedaje się podróbkę, jeśli chce się dużo zarobić. Dziś o cwanej sprzedającej, której się wydaje, że jej podróbka Chanel Jumbo Flap jest nie do odróżnienia.

Podróbka Chanel Jumbo Flap – detale oferty

Przez dziesięć lat blogowania o podróbkach widziałam ich sporo. Czasem zdarza się, że dwie osoby wyślą mi link do tej samej oferty sprzedaży podrabianej torebki – ale czegoś takiego tak tutaj jeszcze nie widziałam. O czym mówię? Już pokazuję.

To jest poprzednia aukcja, gdzie oferowana jest podróbka Chanel Jumbo Flap:

podrobka chanel oferta1

Tu, jak widać, nie znalazł się jeleń. Pewnie dlatego, że fotki torby zawierały podpowiedź odnośnie jej oryginalności:

Podróbka Chanel Jumbo Flap – zamek od spodu

SONY DSC

No niestety, mili państwo, śruby z krzyżykiem to podróbka Chanel, nie ma inaczej.

I zresztą to wzbudziło wątpliwość jednej z osób piszących do mnie w sprawie tej torebki. Podróbka się nie sprzedała. Co więc zrobiła spryciara sprzedająca? Po pierwsze, podniosła cenę:

podrobka chanel oferta 2

Zmieniła też coś na zdjęciach:

podrobka chanel klapka od spodu2

Jak za dotknięciem magicznej różdżki, śruby pod klapą uległy zmianie.

Podróbka Chanel Jumbo Flap – nowe zdjęcia

Tutaj porównanie galerii zdjęć z poprzedniej i obecnej aukcji:

podrobka chanel porownanie

Podróbka Chanel Jumbo Flap – logo na opakowaniu

Jest to wyjątkowe świństwo, bo to uwiarygadnia całą aukcję… tylko, że ja akurat nie po tym rozpoznawałam, że to podróbka Chanel. Niestety, pani sprytna udowadnia ponad wszelką wątpliwość pochodzenie torebki „od córki z Londynu” już pierwszym zdjęciem. Jak to? Ano tak to: logo na torbie różni się od logo na pudełku. To nie jest ta sama czcionka. Owszem, logo Chanel w zależności od rozmiaru opakowania rośnie razem z nim:

opakowanie chanel

Kolejna sprawa – torebka Chanel Jumbo Flap nie kosztuje ani 6000 zł, ani 7500 zł. W tej chwili jest to wydatek 4750 euro, czyli 19 488 zł. Pod koniec zeszłego roku było to 3950 euro, czyli jakieś 16 200 zł. Ceny podaję za bragmybag.com

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag, kliknij tu.

Podsumowując: sprzedająca usiłuje sprzedać podróbkę i udaje, że to oryginał, posuwając się do wyjątkowych metod. Oryginał lepiej kupić w butiku (zaplanuj sobie pod tym kątem wakacyjną wycieczkę), w 1stdibs.com, malleries.com czy yoogiscloset.com

Zdjęcie główne: 1stdibs.com