Perfumy są drogie, wiem. Ale czy tanie testery perfum to dobry sposób na oszczędność?

Niestety, uważam, że ryzyko jest za duże. Testery są podrabiane tak samo jak standardowe opakowania perfum, między bajki można też włożyć historie o przedłużonej trwałości testerów. Jeśli chcesz kupić jakieś perfumy i cieszyć się nimi, kupuj w sprawdzonych miejscach. Uważasz, że przesadzam? No to proszę:

 

tanie testery perfum 01

tanie testery perfum 02

tanie testery perfum 03

 

 

Na zdjęciach mamy tester Acqua di Gio Armaniego, perfum wyjątkowo popularnych. I tak, 100 ml Acqua di Gio kosztuje w Sephorze 359 zł, więc chęć zaoszczędzenia jest poniekąd zrozumiała. A tu wszystko ładnie, niedrogo, no i jest kod na spodzie: 38K102. Po wbiciu w checkcosmetic.net pojawia się uspokajająca wiadomość:

 

tanie testery perfum 04

No to już, kupujemy, nie? No, nie. Tanie testery perfum nie rosną na drzewach. Pomijam fakt, czy chciałabym mieć perfumy często bez korka, za to ze sporym napisem „tester”, tym bardziej nie wyobrażam sobie wręczenia ich komuś jako prezentu. Ale szanse na to, że ktoś będzie je z zyskiem sprzedawać za 1/3 ceny detalicznej tej pojemności, są żadne. Więc co tu nie gra?

Ano, widoczne na zdjęciu perfumy to podróbka. Nie mówię po francusku, ale wiem, że formułka „nie do sprzedaży” brzmi „ne peut etre vendu” a nie „vende”, jak widać na zdjęciu nr 1. W formułce o łatwopalności w języku angielskim użyte będzie „spraying” a nie „sprayin”. No i przede wszystkim: to jest „eau de toilette”, a nie „eau the toilette”, „vaporisateur natural spray”, a nie „voporiseteur natural spray”.

Dlatego uważam, że tanie testery perfum to za duże ryzyko. Nie będę tu dyskutować o tym, czy jest etyczne kupowanie czegoś, co nie jest z natury przeznaczone do sprzedaży detalicznej, bo nie piszę tych tekstów, żeby Was edukować w tej dziedzinie. To jest decyzja, którą się podejmuje na własną rękę. Ale chcę powiedzieć, że jeśli ktoś ma same testery, tylko najpopularniejszych zapachów (Armani, Chanel, Dior itp.) i wszystkie są w bardzo dobrych cenach (w porównaniu z ceną z perfumerii podobnej pojemności), to NAWET jeśli ma same pozytywne oceny i NAWET jeśli kosmetyki mają kod zgodny z kodem kosmetyków danej marki, nadal warto się zastanowić, co właściwie się kupuje.