Coach to amerykańska marka, znana przede wszystkim z torebek, chociaż w ofercie są też apaszki, perfumy, ubrania czy zegarki). Jeszcze niedawno mało kto ją w Polsce znał, ale od jakiegoś czasu wybrane modele są dostępne w sklepach internetowych czy stacjonarnych. Nadal nie ma samodzielnego butiku – ale jest z czego wybierać. Ale jak rozpoznać oryginalną torebkę Coach wśród podróbek w serwisach ogłoszeniowych? Oto kilka porad dla osób, które podobnie jak ja lubią tę markę.

Jak kupić oryginalną torebkę Coach: czy jest taki model?

Zanim kupisz torebkę, upewnij się, że taki model w ogóle istnieje. Torebki Coach mają nazwy i łatwo je w ten sposób wyszukać, ale drugi sposób to wpisanie w Google numeru modelu. W starszych torebkach znajdziesz go na wszywce wewnątrz – to ten ciąg cyfr i liter na dole.

 

Ważna uwaga: od roku 2014, na wszywkach wewnątrz nie ma już numeru modelu, jest on umieszczony na małej, białej wszywce, zwykle schowanej w wewnętrznej kieszonce torebki.

Tak wyglądają wszyte metki w podróbkach. Na pierwszej brakuje numeru modelu, są też pomyłki w tekście. Na drugiej jest numer, ale całkowicie nie odpowiada rzeczywistości.

jak rozpoznac oryginalna torebke coach04

Niektóre modele nie mają wszywki, tylko nadruk z podobną treścią, wykonany złotą farbą.

Jak kupić oryginalną torebkę Coach: torebki skórzane

Skórzane torebki Coach są zawsze bardzo dobrze uszyte, nie ma żadnych krzywych szwów, odpadających uchwytów. Jedną z moich torebek Coach noszę regularnie, kładę ją na podłodze w samochodzie, wieszam tu czy tam – przez kilka lat udało mi się lekko zetrzeć skórę na rogach torebki, a z suwaka częściowo zeszła złota farba. Uważam, że jak na tak częste używanie, to naprawdę niewiele.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ania Gidyńska (@amgidynska) on

Jak kupić oryginalną torebkę Coach: torebki z materiału

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ania Gidyńska (@amgidynska) on

Torebki Coach z materiału kilkanaście lat temu były niesamowicie popularne, była masa takich modeli i widywałam je wszędzie. Teraz są rzadkością, też dlatego, że marka znacząco zmieniła grupę docelową. To już nie są mamuśki z przedmieść (chociaż te duże diaper bags dalej można kupić), tylko młode dziewczyny. Na szczęście w prawie każdej kolekcji znajdzie się też kilka bardziej klasycznych modeli, ale nadruk logo jest rzadkością.

Jeśli jednak szukasz takiej torebki, sprawdź, czy to na pewno C a nie G czy O. Jeśli materiał będzie miał przecięcie, wynikające z rozmiaru torebki, wzór musi być symetryczny. Nie zawsze uda się osiągnąć brak przecięć liter, czasem kształt torebki to wymusza, więc tym nie należy się sugerować.

jak rozpoznac oryginalna torebke coach01

Na zdjęciu powyżej widać podróbkę – wzór nie układa się symetrycznie.

Jak kupić oryginalną torebkę Coach: cena

Nie daj się oszukać. Torebki Coach rzadko kiedy kosztują więcej niż $400 (do wyjątków zaliczam warianty z egzotycznych skór czy jakieś mega limitowanki). Jeśli ktoś usiłuje Ci wcisnąć coś, co rzekomo sprzedawane było po $1000, użyj Google. W Polsce torebki Coach to mniej więcej poziom cenowy torebek Michael Kors, chociaż trafiają też na przeceny – pamiętajcie, to nie Chanel czy Vuitton, które nie są nigdy przeceniane.


Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook12
Facebook
YouTube5k
Instagram5k