O podróbkach torebek Michael Kors już pisałam i to więcej niż raz. Ale temat nadal jest aktualny – w zasadzie chyba codziennie ktoś mnie pyta o jakąś ofertę sprzedaży torebki Michael Kors, a Selma to jeden z dwóch najpopularniejszych modeli. Dziś więc będzie o tym modelu.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma – cena

Powtarzam to do znudzenia, ale nie szkodzi, napiszę jeszcze raz: pierwszym wyznacznikiem oryginalności jest cena. Jeśli w renomowanym sklepie torebka Michael Kors Selma kosztuje 739 zł, to mniej więcej takiej ceny należy się spodziewać wszędzie. Wyjątkiem są wyprzedaże. Jednak tego rodzaju okazje są ograniczone czasowo. Jeśli więc nagle trafiasz na kogoś, kto ma w ofercie kilka albo kilkanaście modeli torebek Michael Kors, wszystkie bardzo tanie, wszystkie nowe, z metkami, to zalecam dużą ostrożność.

Bardzo ważne jest też ustalenie, że zdjęcia są naprawdę własne. Najprostsza metoda – prośba o zdjęcia detali z karteczką z Twoim imieniem (nazwą użytkownika na Allegro, imieniem psa etc.). Sprzedający nie chce, nie może, nie ma czasu, chomik zjadł mu aparat? Daruj sobie zakupy, dziś zrobienie zdjęć komórką to minuta.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma – metka

Przejdźmy jednak do konkretnych różnic. Najpierw metka. Metka papierowa jest ważna, bo gwarantuje, że torebka jest nowa. Tyle tylko, że musi być w odpowiednim kolorze, a logo – napisane odpowiednią czcionką:

jak rozpoznac podrobke michael kors selma metka

Po lewej jest care card, ale kolor i czcionka są takie same na metce. Jak widać, torebka po prawej to podróbka.

Jeśli na aukcji jest zdjęcie metki od drugiej strony, przyjrzyj się uważnie. Może się okazać, że jest tam opisany zupełnie inny od kupowanego produkt:

jak rozpoznac podrobke michael kors metka napisy

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma – logo

Idźmy dalej. Charakterystyczne logo na przedzie torebki to oddzielne litery, a nie jeden blok liter – takich podróbek widuję już coraz mniej. Ale kiedy uważnie się przyjrzeć zdjęciu poniżej, widać, że te oddzielne litery są na podróbce krzywo przytwierdzone:

jak rozpoznac podrobke michael kors selma logo

Logo marki pojawia się również w środku – i tutaj też nietrudno rozpoznać podróbkę:

jak rozpoznac podrobke michael kors selma w srodku

Istotny jest i kształt liter, i ilość miejsca na wszywce. Skoro mowa o wszywkach – niestety, wszywki z kodem nie są już wyznacznikiem oryginalności, pojawiają się podróbki z dobrze skopiowanymi wszywkami. Aha – jeśli jest napisane „Made in China”, nie desperuj, Kors produkuje tam swoje torebki.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma – podszewka

Torebka Michael Kors Selma jest wyściełana podszewką. Po lewej – jeden z relatywnie nowych wzorów. Po prawej – chyba widać, co. Nie ta jakość, chociaż podszewka w ten wzór pojawia się w oryginalnych egzemplarzach. Tyle, że lepiej wygląda.

jak rozpoznac podrobke michael kors selma podszewka

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma – suwak

Kolejny detal to uchwyt suwaka – ma na nim być napis „Michael Kors” są samą czcionką, co wszędzie. Uchwyt ma też określony kształt, a cały suwak jest obszyty z boków skórą.

jak rozpoznac podrobke michael kors selma suwak

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma – pasek

Ostatni detal to karabińczyk do paska. Zauważ, że oryginalny jest bardziej masywny, podróbka jest cieniutka i pewnie po paru tygodniach noszenia torebki przestanie trzymać. Inny jest też kształt pętelki trzymającej pasek.

jak rozpoznac podrobke michael kors selma karabinczyk