Poradnik o tym, jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma to jeden z moich hitów (linkuję do niego poniżej). Ale powoli przestaje być aktualny – producent zmienił pewne detale, a podróbkowicze nadal nie nadążają. I dobrze, to pozwala Wam uniknąć złych wyborów. Nowe dane poniżej, czytaj dalej!

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma 2018: cena

Oryginalna torebka Michael Kors Selma kosztuje w tej chwili 1059 zł w sklepie eobuwie i traktuj to jako dobry wyznacznik tego, co można znaleźć. Jasne, bywają oferty specjalne, wyprzedaże, są sklepy outletowe, ale cena około 200-300 zł jest raczej mało prawdodpodobna. Zwłaszcza za najpopularniejsze wersje kolorystyczne.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma 2018: napis

Litery układające się w logo marki Michael Kors mają zawsze ten sam kształt – litera „O” jest idealnie okrągła, a krawędzie – proste, nie ścięte. Wyobraź sobie wałek, z którego ktoś odkroił plasterek. Tak będzie wyglądać litera „O”.

Zwróć też uwagę na to, czy litery są w jednej linii. Powinny być. O ile jedna litera milimetr wyżej czy niżej jest jeszcze do przełknięcia, bo Kors to nie Hermes, to rozsypane literki to sygnał do odwrotu.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma 2018: wykończenie

Napisałam wyżej, że Kors to nie Hermes, ale nie chcę przez to powiedzieć, że torebki Korsa są kiepskiej jakości. Wszystkie oryginały, które widziałam, wyglądały bez zarzutu – ścianki torebki nie były pogniecione ani nie załamywały się, szwy były równe, poprowadzone równolegle tam, gdzie trzeba, bez żadnych wystających nitek, bez plam.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma 2018: napis wewnątrz

Tutaj mamy największą zmianę w stosunku do modeli z poprzednich sezonów. Metka rozszerzająca się ku środkowi, z logo „MICHAEL Michael Kors” nie jest już stosowana w nowych torebkach (ale może się nadal pojawiać w torebkach z drugiej ręki czy z outletu). Co ważne, tutaj też czcionka jest jednoznacznie ustalona – litery muszą być takie same jak te na zewnątrz torebki. Żadnych wyciągniętych czcionek!

Mój poprzedni wpis na ten temat znajdziesz tutaj:

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors Selma? [+ WIDEO]

Zdjęcie górne: Michael Kors