Niedawno pisałam o tym, dlaczego nie warto kupować w markowystyl.pl. Teraz już wszystko wiadomo – dwóch właścicieli tego pseudo-sklepu oszukiwało tysiące osób. Jak zgłosić sprawę na policję?

Przede wszystkim: nawet jeśli kupiłeś tylko coś za 100 zł, nadal warto zgłosić sprawę. To Twoje pieniądze – i nie ma tu zastosowania zasada o znikomej szkodliwości społecznej czynu.

Po pierwsze, przygotuj materiały. Wydrukuj wszystkie maile, które sklep wysłał do Ciebie i wszystkie maile, które wysłałeś. Wydrukuj też z konta bankowego potwierdzenie dokonania przelewu. Najlepiej miej dwie kopie wszystkiego.

Po drugie, upewnij się, że na najbliższym Twojego miejsca zamieszkania komisariacie przyjmą zgłoszenie. Może być tak, że odeślą Cię w inne miejsce – to niewygodne, ale tak się zdarza.

Po trzecie, zarezerwuj sobie czas. Może być tak, że spędzisz na komisariacie nawet kilka godzin, czekając na przyjęcie zgłoszenia.

Po czwarte, miej gotowe dane sprawy. Sprawę markowystyl.pl prowadzi wydział do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście- Zachód. Sygnatura sprawy w Policji RSD- 354/14 oraz sygnatura prokuratorska 3Ds/281/14. Podaj to oficerowi przyjmującemu zgłoszenie – to przyspieszy przesłanie dokumentów.

Po piąte, zanotuj, z kim i o czym rozmawiałeś, poproś o informację zwrotną o przekazaniu sprawy dalej. Może być tak, że będą od Ciebie potrzebne dodatkowe dane.

Po szóste, uzbrój się w cierpliwość. Tego rodzaju sprawy toczą się zwykle miesiącami, więc nie oczekuj efektów w ciągu tygodnia. Mimo wszystko, warto złożyć zawiadomienie, bo to jedyny sposób na odzyskanie wpłaconych środków.

Powodzenia!a.Risk_48_500x500_m