Torebka Louis Vuitton Montaigne to model daleki od ekstrawagancji, pasujący do wielu stylizacji, odporny na modę. Może być ciekawą alternatywą dla umiarkowanie wygodnej Speedy czy dużej, pozbawionej zamknięcia Neverfull. Niestety, jak z prawie każdym modelem LV, także i w przypadku Montaigne trzeba uważać na podróbki.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Montaigne Louis Vuitton – cena

Jak zwykle, pierwszy wyznacznik tego, czy mamy do czynienia z podróbką czy z oryginałem, to cena. Nie ma torebek Louis Vuitton za kilkaset złotych, nawet torebka za 2000 zł wygląda ryzykownie.

Oryginalna torebka Louis Vuitton Montaigne dostępna jest w trzech wariantach: BB, MM i GM. BB to najmniejszy rozmiar (29 x 20 x 13 cm). Wersja Monogram Canvas w tym rozmiarze kosztuje $2260, czyli 8520 zł według aktualnego kursu. GM ma wymiary 33 x 23 x 15 cm i kosztuje w wersji Monogram Canvas 9085 zł. Największa wersja, czyli MM, ma wymiary 39 x 28 x 16 cm i kosztuje w wersji Monogram Canvas 9690 zł.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Montaigne Louis Vuitton – wszywka

To, co wyróżnia prawie każdą torebkę Louis Vuitton, to wszywka wewnątrz z napisem „Louis Vuitton Paris made in France”. Jeśli torebka nie jest wykonana we Francji, tylko w innym kraju, napis jest nieco inny (nie zawsze pojawia się kraj), ale pierwsze dwie linie zawsze są wybite na wszywce. Czcionka zawsze jest taka sama (pomijam oczywiście torebki vintage, mówimy o współczesnych) i nigdy nie jest niewyraźna, przesunięta, a litery nierówno wybite.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Montaigne Louis Vuitton – skórzane detale

Torebki wykonane z Monogram Canvas (czyli impregnowanego płótna pokrytego charakterystycznym wzorem marki) mają zwykle rączki z jasnej skóry, która ciemnieje z wiekiem. Skóra jest przeszyta grubą nicią. ALE rączki nie będą różowawe, neutralny odcień jest kremowy. Wykończenia w nowej torebce nie będą się pruć, nigdy nie będą nierówne, nie będzie supłów ani innych tego rodzaju niedoskonałości.

Jasna skóra wykończona jest czerwonawą farbą. Ale farba nie jest jaskrawoczerwona, nie rozlewa się też na skórę.

podrobka louis vuitton 4

Jak rozpoznać podróbkę torebki Montaigne Louis Vuitton – kłódka

Torebka Louis Vuitton Montaigne ma w zestawie kłódkę, zabezpieczoną etui w kształcie dzwonka. Etui jest uszyte z jasnej skóry i też jest na nim napis „Louis Vuitton Paris made in France” (z zastrzeżeniem dotyczącym kraju jak wyżej). I ten napis jest wybity charakterystyczną, zawsze jednakową czcionką, nie może być na nim żadnych niedoskonałości, litery nie mogą być krzywo odbite.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Montaigne Louis Vuitton – kod produkcji

Ostatnia rzecz, która jest charakterystyczna dla wszystkich współczesnych torebek Louis Vuitton, to kod produkcji. Czasem jest to wszywka, czasem kod jest wybity gdzieś wewnątrz torebki, ale zawsze się tam znajduje. Upraszczając: cyfry oznaczają tydzień i rok i czyta się je na przemian, czyli 1. i 3. cyfra dają numer tygodnia, a 2. i 4. cyfra – ostatnia dwie cyfry roku. Między cyframi NIE MA żadnych kropek, kresek ani ukośników.

podrobka louis vuitton 7

Z kodu widocznego na zdjęciu powyżej wynika, że torebka Louis Vuitton Montaigne, którą jakiś spryciula chce sprzedać na Allegro, pochodzi z roku 2008 (0 i 8 z kodu, zestawione razem). Tyle tylko, że model Montaigne pojawił się w sprzedaży w roku 2014.

Aha, metalowe elementy w nowej torebce nie są oklejone niebieskim plastikiem.

podrobka louis vuitton 1