Bardzo lubię podróżować. Lubię też określone miejsca. Dla mnie góry to tylko Zakopane – wiem, jest wiele innych miejsc, pewnie równie urokliwych. Byłam w wielu z nich, ale w Zakopanem bywałam najczęściej. Kiedyś mieszkaliśmy z rodzicami w nieistniejącym już WDW Salamandra w Kościelisku, a do Zakopanego wybieraliśmy się na zakupy, na obiad, na narty pod Nosalem czy później na Szymoszkowej. W Kasprowym jako dziecko nie byłam nigdy.

Hotel Kasprowy, Zakopane – wystrój

A potem dorosłam i stwierdziłam, że warto zobaczyć, jak to wygląda. Hotel Kasprowy należy teraz do sieci Mercure, a jego właścicielami jest rodzina Bachledów. Ostatnio hotel przechodzi metamorfozę – pokoje są na nowo wyposażane. W jednym z nich zatrzymaliśmy się podczas niedawnego pobytu w Zakopanem. Pogoda dopisała:

Tak wygląda widok z okna pokoju w hotelu Kasprowy. Jak dla mnie, jest wart wszystkich pieniędzy, nie chcę innego, kiedy jestem w Zakopanem.

Pokój po zmianach utrzymuje zakopiański styl, ale bez Cepelii. Są detale na drzwiach, ozdobne lustro i stylizowana mapa okolicy, ale meble są nowoczesne. Urzekły mnie poduszki z niedźwiadkiem – może kiedyś można je będzie kupić w hotelowym butiku. Łóżko z dużym wezgłowiem jest bardzo wygodne, materace jędrne, dzięki czemu dobrze się śpi. No i znów, ten widok.

Jeśli wolisz brodzik zamiast wanny, wybierz apartament – w pojedynczych pokojach łazienki wyposażone są w wanny. Fototapeta ze zdjęciem kolejki na Kasprowy Wierch jest urzekająca.

Hotel Kasprowy, Zakopane – jedzenie

Częścią przyjemności z mieszkania w hotelu jest też dla mnie dobre śniadanie i dobra restauracja hotelowa. O restauracji Grand Kasprowy napiszę osobno, a co do śniadań – nie ma lepszych nigdzie w Polsce, to na pewno. Ogromny wybór dań na ciepło, wędliny (pasztet truflowy z morelami!), lokalne sery (oscypek, bryndza), masa świeżych warzyw i owoców, dobre pieczywo. I tak, ten widok – okna restauracji, w której podawane są śniadania, wychodzą na panoramę Tatr.

Hotel Kasprowy, Zakopane – ceny

A ceny? Nie są wysokie, na skali tego, co oferuje hotel. Najtańszy pokój kosztuje od 219 zł za noc, za 279 zł można mieć pokój z widokiem na Tatry – moim zdaniem najlepszym w tej okolicy, nie do pobicia. Jasne, w pensjonacie ceny będą niższe. Ale nie będzie tak komfortowo, nie będzie tak dobrych śniadań, tak dużego parkingu, no i tego widoku.

http://www.kasprowy.pl/