Od niedawna kosmetyk marki Huda Beauty, dostępne są też w Polsce, w sieci perfumerii Sephora. Niestety, w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych roi się od podróbek. Jak rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty? Zapraszam na mój poradnik!

Od niedawna kosmetyki marki Huda Beauty, dostępne są też w Polsce, w sieci perfumerii Sephora. Niestety, w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych roi się od podróbek. Jak rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty? Zapraszam na mój poradnik!

Jak rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty – zamienniki

Zacznijmy od czegoś, co mnie uderzyło w wielu wideo na YouTube, gdzie dziewczyny testują podróbki szminki Huda Beauty. Ok, Twoja sprawa, co kładziesz na twarz, ja nie zamierzam robić swatcha podróbki nawet na dłoni. Ale nie nazywaj, proszę, podróbki zamiennikiem. To nie jest zamiennik.

Zamiennikiem jest niedroga szminka w płynie np. marki Lovely czy jakiejkolwiek innej, którą kupujesz w drogerii. Podróbki to szkodzenie marce, którą niby lubisz, ale przede wszystkim szkodzisz sobie. Nałożyłabyś na usta mieszankę kleju do tapet i farby do ścian? No właśnie. A skąd wiadomo, że nie z tego są podróbki szminki Huda Beauty?

Jak rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty – cena

Wróćmy do poradnika. Jak zawsze, ważna jest cena – ale co, jeśli dostałaś szminkę Huda Beauty pod choinkę albo masz zamiar wymienić się na nią na forum wymiankowym, np. na Wizażu? Trudno będzie dostać do tego paragon. Ale dla pamięci: oryginał kosztuje 119 zł, do kupienia w Sephorze, link w opisie wideo. W serwisach aukcyjnych nie ma problemu ze znalezieniem oferty za 19.99 zł albo 6 szminek za 59.99 zł.

Jak rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty – opakowanie

Spójrzmy na opakowanie. Oryginał ma nadruk ust w tym samym odcieniu co właściwy odcień szminki. Jest też taki sam na części plastikowej i papierowej. Podróbka ma na dwóch częściach opakowania dwa różne odcienie. Na części papierowej dla pewności mamy też nadruk z nazwą odcienia.

Mówiąc o nadruku z nazwą odcienia – powinien on być widoczny tutaj, na bocznych ściankach pudełka. A boczne ścianki powinny być mniej więcej w kolorze szminki. Pudełko od podróbki ma tu inny odcień różu i inną czcionkę – ale to jest coś, co można odróżnić głównie przez porównanie.

Na pudełku z tyłu wydrukowane są informacje o sposobie stosowania oraz skład. Czcionka podróbki i oryginału znów się różni.

Na jednej z bocznych ścianek są wydrukowane adresy profili marki w mediach społecznościowych. Tu nie ma większych różnic, może tyle, że z podróbki łatwiej zdrapać ten napis. Ale zwróć uwagę na to, jaki jest kształt plastiku, z którego zrobione jest pudełko i jak nałożony jest klej, który łączy pudełko w całość.

Jak rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty – produkt

Przejdźmy do właściwego produktu. Jak Wam się wydaje, który jest prawdziwy, a który to podróbka?

Jakość i wygląd opakowania są bardzo zbliżone, ale też zrobienie na wtryskarce plastikowego pojemnika dowolnego kształtu to żadne wyzwanie. Podróbka ma przede wszystkim zupełnie inny odcień i widać to już przez opakowanie. Prawdziwy odcień Trophy Wife to zgaszony odcień różu, a tu mamy odcień o wiele bardziej nasycony i chłodniejszy.

Kiedy spojrzeć na naklejki na spodzie, można zauważyć jedną zasadniczą różnicę – na oryginale mamy sześciocyfrowy kod ważności. Podróbka niczego takiego nie ma, litery są też mniej wyraźne.

Jak rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty – podsumowanie

Mam nadzieję, że mój poradnik pomoże Ci rozpoznać podróbkę szminki Huda Beauty i ustrzeże od złej decyzji. Pamiętaj, podróbki nie są nic warte. Jeśli masz wątpliwości, z czym masz do czynienia – napisz do mnie w komentarzu poniżej, na pewno odpowiem.

Oryginalna szminka Huda Beauty jest do kupienia w Sephorze za 99 złklik!