To też odpowiedź dla czytelniczki, która wysłała mi pytanie o oryginalność szali z linków.

fot. burberry.co.uk

Tym razem moja odpowiedź jest bardziej jednoznaczna, niż w przypadku poradnika dotyczącego oryginalnych perfum Coco Mademoiselle Chanel. Otóż:

Jeśli chcesz kupić oryginalny szal Burberry, kup go w butiku (Warszawa pl. Trzech Krzyży, Poznań Stary Browar, Katowice Silesia Center) albo przez internet – tutaj. Ceny są podane w złotówkach, więc nie ma problemu.

I wyjaśniam: kaszmirowy szal Burberry kosztuje między 950 zł a 2 950 zł. Nic, co kosztuje 200 – 300 zł, NIE MOŻE być oryginałem – z prostego powodu: nie ma takich okazji. Poza tym, jakoś zawsze sprzedający taki szal ma ich kilka, w różnych kolorach, wszystkie nówki sztuki w pudełkach. Zanim kupisz, pomyśl – gdybyś dostała taki szal i kompletnie by Ci się nie podobał, sprzedawałabyś go za 1/3 do 1/10 ceny? Mało prawdopodobne. A jeszcze mniej prawdopodobne jest to, że dostałabyś 10 takich szali, różnych, i wszystkie sprzedawałabyś w podobnie korzystnej cenie.

Podsumowując: okazje nie istnieją. A najtańszy szal Burberry, jaki znalazłam, kosztuje 1050 zł (i uważam, że jest bardzo ładny).