Kolejny miesiąc, kolejny sklep z niewiarygodnie niskimi cenami. Wiele osób mnie o niego pytało (dzięki za wiadomości!). Postanowiłam więc sprawdzić, czy sklep internetowy-sklep sprzedaje podróbki.

Zwykle pierwsza rzecz, jaką robię, to sprawdzenie domeny. Tutaj mamy do czynienia z domeną globalną, zarejestrowaną w USA… mniej niż miesiąc temu. To nie wygląda wiarygodnie – jakim sposobem sklep powstały mniej niż miesiąc temu nawiązałby kontakty z dziesiątkami marek i wynegocjował olbrzymie rabaty?

internetowy sklep podrobki screen hosting

Ale może się mylę. Może to po prostu nowe przedsięwzięcie jakiejś spółki o ustalonej renomie. Wejdźmy na stronę sklepu i zapoznajmy się z regulaminem.

internetowy sklep podrobki screen regulamin

O, jest firma, nazwa, numery NIP i REGON, nawet KRS. Świetnie, czego można się o tej firmie dowiedzieć?

internetowy sklep podrobki screen krs

No proszę, spółka założona 21 lipca 2017. Miesiąc temu. Ale jest adres założycielski, sprawdźmy, jak to wygląda:

internetowy sklep podrobki screen google

Wygląda jak stary budynek biurowy. Myślicie, że tam jest magazyn z tymi wszystkimi dobrami luksusowymi?

Ale może wyciągam pochopnie wnioski. Najważniejsze to przyjrzeć się ofercie. Co my tu mamy? Zegarki Casio:

internetowy sklep podrobki screen casio

Spytałam osobę zajmującą się PR marki Casio (także marki Guess, która też jest dostępna w sklepie), czy to ich partner handlowy. Dostałam odpowiedź:

„Nie, ZIBI na pewno z nimi nie współpracuje.”

To dziwne, prawda?

Przyjrzyjmy się superpopularnej marce torebek Michael Kors w ofercie sklepu. Co my tu mamy? Weźmy Selmę medium w odcieniu brązu. O, proszę:

internetowy sklep podrobki screen kors selma

Cena, jakiej nie ma nigdzie indziej (torebka Michael Kors Selma kosztuje 1469 zł), porządne zdjęcia… Ale czy to na pewno sesja na potrzeby tego sklepu?

internetowy sklep podrobki screen farfetch

To są screeny ze sklepu farfetch.com – znanego i sprawdzonego.

Ale ale, na stronie sklepu internetowy-sklep.net mamy też opinie, zobaczmy:

internetowy sklep podrobki screen opinie

Opinie z początku maja 2017? W sklepie działającym od 31 lipca 2017, będącym własnością firmy zarejestrowanej 21 lipca 2017?

No i coś jeszcze: torebki Louis Vuitton (ani żadne inne akcesoria tej marki) NIE SĄ oferowane online nigdzie poza louisvuitton.com. Skąd więc firma istniejąca od miesiąca uzyskałaby zgodę na ich sprzedaż, w dodatku w cenach kilkukrotnie niższych niż w butikach czy w sklepie online?

Jak dla mnie, sklep internetowy-sklep.net nie jest dobrym miejscem na zakupy, nic bym tutaj nie kupiła. Torebki i akcesoria marek luksusowych najlepiej, moim zdaniem, kupować w butikach tych marek, bo to też element przyjemności wybierania, kupowania tej torebki czy tego szalika. Torebki marek średniopółkowych też można kupować w salonach, ale dostępność w sklepach wielomarkowych ułatwia zakupy osobom z mniejszych miejscowości czy młodym mamom, którym trudno wybrać się na całodniową wycieczkę po torebkę. Każdy sklep internetowy przed zakupem trzeba sprawdzić, upewnić się, że jest wiarygodny, spytać znajome, czy miały z nim do czynienia.