Prezenty kupujemy na święta, czasem też na Walentynki, urodziny, rocznice ślubu. Osobiście uważam, że powinno znać się swojego partnera na tyle, żeby wiedzieć, co go interesuje, co go ucieszy, ale czasem on sam nie wie. I wtedy można przejrzeć poradniki – takie, jak ten, zastanowić się, co mogłoby go ucieszyć. Prezenty można też omawiać – tylko w komediach romantycznych prezenty kupione jako niespodzianka zawsze są najlepszym pomysłem.

Jak wybrać prezent dla niego?

Najpierw ustal budżet. Ma on znaczenie przy dalszym wyborze. O ile np. szalik czy perfumy można kupić w przystępnej cenie, to kurs bezpiecznej jazdy nie będzie kosztować 100 zł.

Jeśli możesz zamówić coś personalizowanego, przemyśl dobrze swój pomysł – nie jest powiedziane, że bliski Ci mężczyzna marzy o komplecie koszul z monogramem. Robisz prezent jemu, nie sobie i to jemu, a nie Tobie (czy znajomym) ma się to podobać. To, że Ty lubisz np. wzór Burberry, nie znaczy, że on chętnie będzie nosić szalik w kratę.

Czy każdy prezent dla niego to dobry pomysł?

Większość prezentów nie jest dobrym pomysłem dla każdego, ale dla wielu osób. Komuś, kto nie prowadzi samochodu, nie ma sensu kupować kursu bezpiecznej jazdy, fanowi klasycznych zegarków – smartwatcha, a golącemu się na gładko – olejku do brody.

Warto też pamiętać, że jeśli wręczysz bliskiemu Ci mężczyźnie np. zestaw narzędzi, to on może chcieć ich używać i nie ma co krzywić się, że robi bałagan. Nie piszę tego bez uzasadnienia, spotkałam się z takimi przypadkami.

I jeszcze jedna uwaga, dotycząca kupna drona w prezencie. Kilka lat temu wszyscy kupowali drony – sobie, ale też dzieciom. Uważam, że kupowanie drona dziecku to najgorszy możliwy pomysł. Dron to NIE zabawka. Może uciąć palec, nie należy go uruchamiać w pomieszczeniach (chyba, że masz hangar lotniczy), a każdy, kto go używa, powinien – zgodnie z przepisami – przejść szkolenie i zdać egzamin.

To powiedziawszy, uważam, że dron może być dobrym prezentem dla kogoś zainteresowanego fotografią. Lepiej byłoby jednak wybadać, czy potencjalny obdarowany w ogóle chciałby robić zdjęcia z lotu ptaka, czy np. zbiera na nowy obiektyw do fotografii makro.

Moje pomysły na prezent dla niego

Poniżej przegląd kilkunastu pomysłów na prezenty dla niego, które moim zdaniem mogą się spodobać niejednemu mężczyźnie. Wybierając, nie musisz kierować się moją sugestią produktu, raczej ogólnym rodzajem. Klocki LEGO to doskonały prezent, jeśli ktoś je lubi, bo cieszą nie tylko podczas składania, ale potem też można je wyeksponować na półce. Perfumy koniecznie dobieraj pod gust obdarowanego – może kończy właśnie butelkę czegoś, co lubi?

 

 1. Klocki LEGO Land Rover Defender, Cena: 680 zł, do kupienia w Ceneo i w sklepie firmowym.
 2. Perfumy Dior Fahrenheit, Cena: 330 zł / 100 ml, do kupienia w Ceneo, SephoraDouglas.
 3. Latarka Maglite, Cena: 135 zł, do kupienia w Ceneo i w sklepie firmowym.
 4. Dron DJI Mini 2, Cena: 2149 zł, do kupienia w Ceneo i w sklepie firmowym.
 5. Smartwatch Maxcom FW48 Vanad, Cena: 259 zł, do kupienia w Ceneo i w sklepie firmowym.
 6. Długopis Faber-Castell, Cena: 325 zł, do kupienia w Ceneo i tutaj.
 7. Kurs bezpiecznej jazdy SJS Driving Academy, Cena: 590 zł, do kupienia np. w Driving Academy.
 8. Olejek do brody Tom Ford Oud Wood, Cena: 329 zł / 30 ml, do kupienia w Ceneo, SephoraDouglas.
 9. Kurtka Barbour, Cena: 1299 zł, do kupienia w Ceneo i w sklepie firmowym.
 10. Kaszmirowy szalik Laif, Cena: 359 zł, do kupienia tutaj.
 11. Rękawiczki Napo Gloves – można w nich używać telefonu, Cena: 204 zł, do kupienia w Ceneo i w sklepie firmowym.
 12. Zestaw narzędzi Makita, Cena: 524 zł, do kupienia w Ceneo i w sklepie firmowym.
 13. Kapcie Glerups – kupiliśmy je sobie w zeszłym roku, są doskonałe, Cena: 95 euro, do kupienia w sklepie firmowym.
 14. Portfel na karty Manufaktura Gręzów, Cena: 195 zł, do kupienia w sklepie firmowym.
 15. Pasek Kabak, Cena: 109 zł, do kupienia w tu i w sklepie firmowym.
Linki do produktów wymienionych powyżej mogą być afiliacyjne. Nie wpływa to na moje opinie.