W moim poprzednim przeglądzie prezentów do 50 zł pisałam, że cena prezentu nie ma znaczenia. Podtrzymuję to – zwłaszcza, że cena nie jest wyznacznikiem jakości. Za kilkanaście, kilkadziesiąt złotych można kupić wspaniałe prezenty. Dziś w cyklu „prezenty do 50 zł” kosmetyki.

Prezenty do 50 zł: kosmetyki do ciała

Kosmetyki pielęgnacyjne to BARDZO śliski temat, bo mało kto ucieszy się z kremu przeciwzmarszczkowego (chyba, że to moja mama, która regularnie informuje mnie, że to czy tamto jej się kończy i że mam iść i kupić). Ale kosmetyki do ciała są o wiele bardziej bezpieczne. Pianka, masło czy krem do ciała, szczególnie o ładnym zapachu (unikamy arabskich oudów i bardzo słodkich aromatów, nie wszyscy je lubią) to nieskomplikowany prezent, który w dodatku łatwo podać dalej. Podobnie jak olejek do ciała czy mgiełka zapachowa – docenią je zwłaszcza młode dziewczyny, których apetyt na kosmetyki jest zwykle większy niż budżet.

Prezenty do 50 zł: kosmetyki i akcesoria do włosów

Za 50 zł (a nawet za 15!) można kupić coś, co ucieszy niejedną dziewczynę. Szczotki do włosów, zabawne spinki, klipsy do podtrzymywania fryzury – to drobiazgi, a cieszą. Prostownica za 50 zł nie jest niczym wyjątkowym i nie może się mierzyć z najnowszymi modelami za 10x tę cenę, ale jeśli wiesz, że Twoja znajoma chce sprawdzić, jak sobie poradzi z prostowaniem włosów, to czemu nie? Najwyżej bez żalu się z nią rozstanie.

Prezenty do 50 zł: makijaż

O ile nie kupiłabym nikomu podkładu do twarzy w prezencie (chyba że na podstawie bardzo precyzyjnych wskazówek), to szminki, błyszczyki, nawet lakiery hybrydowe (o ile wiesz, że dziewczyna nosi hybrydy!) są dobrym pomysłem na zasadniczy prezent lub dodatek do czegoś innego. Rozświetlacz czy komplet pędzli ucieszą niejedną dziewczynę, a balsam do ust przyda się naprawdę każdemu.