Pytanie „ile wydać na prezent” to moim zdaniem najgorsze podejście do sprawy. Nie ma znaczenia, ile wydasz, ale jak dobrze dopasujesz prezent do potrzeb obdarowanego. Oczywiście, w przypadku dalszych znajomych czy koleżanek z pracy wystarczy drobny upominek, czekoladowy mikołajek czy kolorowy pilniczek do paznokci, ale jeśli masz sporą rodzinę, to pewnie szukasz prezentów do 50 zł – albo tańszych. Wbrew pozorom, to już kwota, za którą można kupić nie jeden, a kilka prezentów!

Prezenty do 50 zł: biżuteria

Biżuteria nie musi kosztować majątku. Nie musi też udawać brylantów – długie kolczyki z chwostami, minimalistyczne sztyfty w kratkę czy prosta bransoletka w jednolitym kolorze to też świetny wybór. Wiesz, że obdarowana przez Ciebie osoba wybiera się na przyjęcie sylwestrowe? Poszukaj kolczyków, które zwrócą uwagę, połyskliwej bransoletki.

Prezenty do 50 zł: szaliki i szale

O ile prezenty typu skarpetki krzyczą „nie mam pomysłu”, to już ciepły szalik wysyła inną wiadomość. Kolorowy, kraciasty czy pasiasty szalik ucieszy niejedną osobę niezależnie od płci, „futrzana” etola spodoba się lubiącej ciepło cioci czy babci, a dzianinowy szal z odrobiną lśniącej nitki można zarzucić choćby na sylwestrową domówkę.

 

Prezenty do 50 zł: torebki

Nie pochwalam podróbek, ale to nie znaczy, że wszystkie torebki muszą kosztować majątek. Małe modele do noszenia na ukos są urocze, zwykle dostępne w wielu kolorach – tutaj pokazałam tylko kilka możliwości. Mała, cekinowa torebka to też pomysł na prezent sylwestrowo-karnawałowy, a torebka z kotkiem… Ja bym nosiła!

Prezenty do 50 zł: rękawiczki

Chyba tylko jako dziecko zgubiłam jedną rękawiczkę (i oczywiście, że to była ta z ulubionego kompletu), ale to nie znaczy, że nie cieszyłabym się z nowej pary – tym bardziej, że rękawiczki się zużywają, przecierają i nowa para może być bardzo dobrym prezentem. Bardziej eleganckie warianty spodobają się mamom, ciociom i teściowym, a wariant na sznurku przywoła wspomnienia z dzieciństwa.

Prezenty do 50 zł: kosmetyczki

W zasadzie powinnam była umieścić to w moim przeglądzie prezentów do 50 zł, gdzie pojawią się kosmetyki. Ale skoro już jesteśmy – ładna kosmetyczka to prezent szalenie praktyczny, a przy tym nie tak nudny. Poszukaj ulubionego koloru obdarowanej osoby, motywu (tak, ta w kotki jest śliczna!), sprawdź rozmiar, a do środka wrzuć mini-kosmetyk.