Jest kilka takich torebek, które wszyscy kochają i wszyscy chcą mieć. Klasyczna chanelka, czyli Chanel 2.55, to marzenie większości dziewczyn. Niestety, kupienie podróbki Chanel zupełnie nie daje tej radości, co kupno oryginału. Zatem jak rozpoznać podróbkę Chanel?

Zwróć uwagę na kształt torebki

jak rozpoznac podrobke chanel

Sprzedający oferuje ją w cenie na tyle wysokiej, żeby podejrzewać, że to oryginał (nikt, kto poważnie podchodzi do kupowania torebki Chanel, nie będzie kupował jej za 500 zł, podróbki Chanel można w sposób oczywisty rozpoznać po tak niskiej cenie).

Przeczytaj uważnie opis

jak rozpoznac podrobke chanel

Sprawdź numer seryjny

Jakbym miała w domu chanelkę sprzed 30-40 lat, to bym jej nie wystawiała po taniości na Allegro, tylko poszłabym z tym choćby na eBay, gdzie jednak więcej jest odbiorców skłonnych zapłacić premium za vintage. I ta część opisu wzbudziła moje ogromne podejrzenia, jeszcze zanim przyjrzałam się zdjęciom torebki. Na jednym z nich widać kartę z numerem seryjnym:

jak rozpoznac podrobke chanel

I albo się podróbkowicze nauczyli lepiej podrabiać, albo lepiej robić zdjęcia, bo nie ma charakterystycznego dla podrobionych kart autentyczności efektu tęczy na złotym pasku biegnącym dookoła karty. Ale dlaczego to nie może być oryginał? Ano dlatego, że ten numer seryjny wskazuje, że torebka została wykonana między rokiem 2008 a 2009. Myślę, że nie da się pomylić o ponad 20 lat, jak chodzi o czas zakupu torebki.

Przyjrzyj się detalom

Może teraz ktoś pomyśli – no tak, ale może się sprzedawca pomylił, może miał dwie torebki, a może zwyczajnie się nie zna, a ja tu od razu wyzywam od podróbkowiczów? Dobre, ale jednak nie. Dlaczego? Dlatego:

jak rozpoznac podrobke chanel

To zdjęcie już ostatecznie pogrąża sprzedawcę. Nie może być mowy o tym, że ta torebka to oryginał, bo oryginał ma grubsze i bardziej płaskie wyszyte litery C, nie włażą one na zatrzask (chociaż faktycznie są bardzo blisko niego), no i logo Chanel nie jest pisane taką wyciągniętą czcionką. Tak wygląda to w oryginale:

jak rozpoznac podrobke chanel

Podsumowując: podróbki Chanel robią się coraz lepsze. Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, kup torebkę Chanel w salonie – najbliższe znajdują się w Berlinie i Pradze. Jeśli chcesz torebkę używaną – udaj się np. na stronę malleries.com.

Zdjęcie oryginału: Malleries