Jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull? Gdybym dostawała złotówkę za każdym razem, kiedy widzę na ulicy LV Neverfull, bewnie kupiłabym sobie własny egzemplarz, tyle ich jest. Całkowicie to rozumiem – torebki Neverfull, niezależnie od rozmiaru, są pakowne, sensowne, utylitarne. Tyle, że nie kosztują 5 zł i dlatego, jeśli ktoś nam taką torebkę proponuje w bardzo dobrej cenie, należy się zastanowić.

A teraz przejdźmy do metod wyłapania podróby:

Jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull – torba przeciwkurzowa

Czego tu nie ma! I logo, i nazwa, i dodatkowe napisy (z błędami – spacje nie tam, gdzie trzeba). A wszystko z bardzo słabej jakości tkaniny. Oryginalny worek ma tylko napis Louis Vuitton, żadnych dodatków. Ale sam worek to za mało, bo jest jeszcze…

Jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull – sygnatura wewnątrz

To zdjęcie torebki oferowanej w serwisie Malleries. Jak widać, czcionka jest równa, nie ma żadnych niedoróbek.

Podróbka ma ten napis wbity nierówno, a czcionka jest ściśnięta. Poza tym, nie ma charakterystycznego dla Neverfull, widocznego na górnym zdjęciu napisu „articles de voyage Louis Vuitton”.

Jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull – detale

Jakby tego było mało, jest jeszcze coś, po czym podróbkę można rozpoznać bez najmniejszego trudu. Łatka na sznureczku.

Oryginały nie mają łatek na sznureczkach, kropka.

Jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull – numer seryjny

Jest jeszcze kwestia numeru seryjnego, jego składni i umiejscowienia. Obecnie są to 2 litery i 4 cyfry. Dodajmy, że nie są ustalane losowo.

To też zdjęcie torebki oferowanej teraz w serwisie Malleries. Jeśli torebka nie ma numeru seryjnego – najprawdopodobniej jest z nią coś nie tak. Albo była tak zniszczona, że wszywka przepadła, albo nie jest oryginalna. Tak czy inaczej: odradzam.

Jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull – cena

Powtarzam to ciągle, ale ponieważ sama łapię się na uważnym oglądaniu wszelkich ofert w wyjątkowych cenach, to napiszę ponownie: nie ma cudownych ofert „nówka za 1/10 ceny”. Torebka Neverfull MM w Malleries kosztuje teraz 639 dolarów plus wysyłka do Polski. Mówimy o torebce używanej. Nowa – 550 funtów. Ile kosztuje oryginał, można sprawdzić na stronie producenta.