Apple Watch dopiero się pojawił, ale podróbki były dostępne już wcześniej. W tej chwili w polskich serwisach aukcyjnych dostępnych jest kilkadziesiąt egzemplarzy – ale ta liczba będzie rosła, pojawią się na pewno sklepy o nazwie „zegarkiappletanio” i podobnych. Jak rozpoznać podróbkę Apple Watch?

Jak rozpoznać podróbkę Apple Watch – cena

Jak zwykle, pierwszym i najważniejszym wyznacznikiem powinna być cena. Jeśli ktoś oferuje Ci Apple Watch za połowę ceny sklepowej, daruj sobie zakupy od razu. No i pochodzenie – jeśli zegarek ma być wysłany z Chin, to też jest sygnał alarmowy.

Jak rozpoznać podróbkę Apple Watch – opakowanie

Jeśli jednak już zamówiłeś (zamówiłaś), czekasz, a tu nagle przychodzi coś takiego, jak na zdjęciu poniżej, to możesz ze spokojem stwierdzić, że właśnie kupiłeś podróbkę. Zwróć uwagę na to, że na opakowaniu nie jest NIGDZIE napisane, że to Apple Watch, tylko „smartwatch”.

apple watch opakowanie podrobka

Jak rozpoznać podróbkę Apple Watch – wygląd ekranu

Po włączeniu, tak wyglądają poszczególne ekrany z aplikacjami na podróbce Apple Watch.

apple watch podrobka

Jak rozpoznać podróbkę Apple Watch – detale

Jest też wygaszacz ekranu z motylem – bardzo ładny, ale różni się od oryginału, prawda? Po prawej stronie oryginał. Zwróć też uwagę na to, jak wykonany jest oryginalny Apple Watch, a jak podróbka. Inne jest wykończenie koperty, inny pasek… To nie jest to samo.

apple watch porownanie 2

Kolejne zdjęcia porównujące oryginał (biały) i podróbkę (w kolorze miedzi).

apple watch porownanie

Podsumowując: jak zawsze, nie ma co szukać super ceny, bo można stracić pieniądze. Nie wchodząc w dywagacje o tym, czy Apple Watch to dobry zegarek, czy niedobry – jeśli go chcesz, kup oryginał. Jeśli jest poza Twoim zasięgiem, daruj sobie. Ersatz, jak wynika z artykułu w DailyDot, działa mniej więcej podobnie, ale wątpię, żeby dało się na nim instalować nowe aplikacje (a będzie ich się pojawiać wiele), no i trudno powiedzieć, jak zachowa się bateria. Nie mówię tu o jej żywotności, ale o bezpieczeństwie. Sporo jest informacji o podrabianych ładowarkach czy zasilaczach, które stają w płomieniach albo zaczynają się topić – pożar na nadgarstku może się przykro skończyć.

All pics via Mike Wehner. Thanks!