Od dawna piszę o podróbkach, także o podróbkach kosmetyków i perfum. Niedawno pisałam o tanich testerach perfum. A dziś tematem są podróbki Tom Ford.

Podróbki Tom Ford – testery

Na sprawę zwróciła moją uwagę przyjaciółka, fanka niszowych perfum. Do tej pory przyjmowało się, że nikt niszowców nie podrabia, bo i po co, skoro większość ludzi woli Dior Addict czy Fahrenheita. Niestety, rynek jest tak naprawdę na wszystko – i dlatego perfumy niszowe też są podrabiane. M. wysłała mi link do oferty sprzedaży testera perfum Tom Ford Black Orchid – 100 ml kosztuje 525 zł, więc oferta zakupu testera o tej pojemności za 170 zł wygląda jak deal życia. Tyle tylko, że to nie jest oryginał. Co prawda sprzedawca wrzucił masę zdjęć, ale i tak uważam, że to podróbka. Dlaczego? Z prostej przyczyny – na aukcjach ma kilkadziesiąt testerów, wszystkie w bardzo dobrych cenach, a jeden z nich wygląda tak, jak podrabiany tester Armani, o którym pisałam niedawno. Logika każe sądzić, że jeśli ktoś ma co najmniej jedną podróbkę, to reszta towaru pochodzi z tego samego miejsca.

Podróbki Tom Ford – dziwne perfumy

Ale to nie wszystko – na innej aukcji M. znalazła Tom Ford Chocolate EDP. Opakowanie zgodne z tym, jak wyglądają perfumy Tom Ford Private Blend, wszystko super, ale NIGDY nie było takich perfum.

Podróbki Tom Ford – czy kupować w internecie?

To kolejny argument przeciwko kupowaniu z ofert w internecie. Przyznaję, sama kilka lat temu kupowałam perfumy na Allegro, ale od tego czasu wiele się zmieniło – i w moim podejściu do zakupów, i w ofercie. O ile kiedyś podróbek było mniej i były na tyle marnie wykonane, że dało się je odróżnić na pierwszy rzut oka, to teraz mogę tylko zgadywać, jak wysoki jest odsetek nieuczciwych sprzedawców w sieci. Nie spotkałam się dotąd z żadnymi wiarygodnymi informacjami o tym, żeby któraś perfumeria internetowa sprzedawała podróbki, ale jeśli ktoś mnie pyta, jakie adresy polecam, to od razu mówię: Douglas i Sephora. Z prostej przyczyny – nie mam ochoty prowadzić dochodzenia za każdym razem, kiedy chcę coś kupić. Nie mówię, że każdy ma robić tak, jak ja, ale podróbki Tom Ford są moim zdaniem znakiem czasów – wszystko da się podrobić i wszystko warto podrobić. Jeśli marzysz o luksusie, polecam zakupy w sprawdzonym miejscu.

Artykuł może zawierać linki afiliacyjne. Nie wpływa to na moje opinie.