Napisała do mnie czytelniczka z pytaniem, czy właśnie znalazła super okazję, czy raczej ktoś próbuje sprzedać podróbkę. Czy to jest oryginalna torebka Chanel Boy?

Oferta wygląda mało wiarygodnie, bo nikt normalny nie będzie sprzedawał torebki wartej 5000 dolarów za 850 zł, ale z drugiej strony, może to naprawdę oryginał?

torebka chanel boy podrobka

 

Przyglądam się zdjęciom, ale coś mi się nie zgadza. Google Images wie, co:

 

torebka chanel boy podrobka

 

Jak widać, te same zdjęcia zostały wykorzystane na iOffer, znanym miejscu handlu podróbkami:

torebka chanel boy podrobka

 

Tutaj torebkę można mieć już za 600 zł. Ale kod? Zwykle tej klasy podróbki nie mają nic, a tu, proszę:

torebka chanel boy podrobka

 

Na szczęście Google potrafi znaleźć i to:

torebka chanel boy oryginal

 

To są zdjęcia oryginału, 6300 SGD to jakieś 5000 dolarów amerykańskich. Czyli tyle, ile kosztuje oryginalna torebka Chanel Boy.

Sprzedająca podróbkę pisze dodatkowo: „Więcej zdjęć mogę podesłać na maila (ale myślę, że obfotografowałam ją już nad wyraz dobrze – tak notabene – zdjęcia na aukcji są w 100% prawdziwe i przedstawiają licytowany produkt).”

I to jest największa niestosowność tej całej oferty. Bo to, że ktoś sprzedaje podróbkę – OK, niedobrze, ale to się zdarza. Ale fakt, że sprzedawca sięga po zdjęcia niezłej (na pierwszy rzut oka) podróbki i dodatkowo uwiarygadnia je zdjęciami oryginału, to skrajne świństwo.

Wielokrotnie już pisałam: jeśli cena jest za dobra, to oferta pewnie nie jest wiarygodna. Teraz dochodzi jeszcze druga złota maksyma cioci Ani: zdjęcia nie muszą być prawdziwe. Może się zdarzyć, że ktoś sprzedaje np. okulary Ray-Ban. Na zdjęciu może być oryginał, to nie chanelka za prawie 20 tysięcy, tylko okulary za 400 zł. Każdy może je mieć. Ale w przesyłce przyjdzie podróbka, w niczym niepodobna do oryginału ze zdjęć. Poza zdrowym rozsądkiem, nie ma na to rady. Jest ileś tam ofert w sieci, ale niestety większość z nich to ściema. Jeśli chcesz coś kupić, polecam sprawdzone sklepy. A najlepiej wycieczkę do butiku – nawet poza Polską. Naprawdę, przyjemność zakupów jest nieporównywalna.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy, kliknij tu.