Torebka Chanel Boy to po klasycznych flap bags chyba najbardziej pożądany model tej marki. I przy okazji chyba równie często podrabiany. Popatrzmy więc, na co zwracać uwagę i jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy.

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy – cena

Po pierwsze (wiem, piszę to do znudzenia, ale nie wszyscy czytają wszystkie wpisy w tym blogu, więc nie zaszkodzi): CENA. Poniżej ceny klasycznych modeli Boy (tzn. nie limitowanych wersji specjalnych):

Chanel Small Quilted Boy Flap Bag €4120 (listopad 2019), około 17 610 zł

Chanel New Medium Quilted Boy Flap Bag €4980 (listopad 2019), około 21 286 zł

Chanel Large Quilted Boy Flap Bag €4760 (listopad 2019), około 20 345 zł

Ceny za Brag My Bag, polecam też stronę chanelprices.com.

ak rozpoznac oryginalna torebke chanel boy

Jeśli torebka Chanel jest nowa, to dlaczego ktoś miałby ją sprzedawać za 1/3 tej ceny (nie mówię już o ofertach typu 699 zł, to ściema na kilometr)? Nawet jeśli torebka opisana jest jako używana, to dalej nikt jej nie sprzedaje za 1/3 ceny – zerknij na Malleries.

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy – miejsce zakupu

Po drugie: nie ma sklepów internetowych oferujących szeroki wybór nowych chanelek. Nie i już. Są serwisy jak Malleries, ale oferowane tam towary pochodzą od różnych sprzedawców, są czasem nowe a czasem używane i nigdy w tej samej cenie niezależnie od wariantu.

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy – wykonanie

Po trzecie: popatrz uważnie na wykonanie. Czasem można odróżnić już na pierwszy rzut oka oryginał od podróbki. Tutaj jeden z fejków oferowanych w polskim internecie – wyjątkowo porządnie obfotografowany oraz oryginał z Malleries:

ak rozpoznac oryginalna torebke chanel boy

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy – zamek

Szczegóły: zamek. Poniżej zbliżenie na oryginał i podróbkę torebki Chanel Boy. Jak widać, litery C w logo są nieco szersze niż w podróbce, ale to, co naprawdę zdradza, z czym mamy do czynienia, to wygrawerowane malutkie logo na zamku. W podróbce litery są za krótkie i nie układają się tak, jak powinny.

ak rozpoznac oryginalna torebke chanel boy

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy – czcionka

Szczegóły: czcionka. napis CHANEL jest wybity na metalowych elementach przy łańcuchu. Logo torebki Chanel Boy musi być takie, jak zwykle w Chanel, litery nie mogą się różnić grubością ani rozłożeniem względem siebie.

ak rozpoznac oryginalna torebke chanel boy

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy – wszywka

Szczegóły: wszywka. Nie jest bardzo duża, ale też nie sprawia wrażenia, jakby ktoś usiłował zużyć ścinki. Zwróć uwagę na proporcję napisu Chanel do napisu Made in France. Poza tym, w oryginale napis jest wytłoczony, a w podróbce – byle jak nadrukowany.

ak rozpoznac oryginalna torebke chanel boy

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel Boy – numer

Szczegóły: numer. Każda torebka Chanel (mniejsze akcesoria też) ma swój numer. Mało tego, każda ma też kartę autentyczności. Numer na torebce i na karcie muszą się zgadzać. Oryginalny numer wygląda tak:

ak rozpoznac oryginalna torebke chanel boy


Wszystkie zdjęcia oryginału pochodzą z Malleries.