Chanel Jumbo Flap Bag to jeden z klasycznych modeli – jest teoretycznie ciągle dostępny w sklepach. Teoretycznie, bo w odróżnieniu od jednosezonowych cudów w rodzaju Chanel Lego Bag, taka torebka pasuje do wszystkiego, przetrwa lata i można będzie ją w razie pogorszenia warunków finansowych dobrze sprzedać. Dziś o tym, jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag.

KOMPLETNIE nie wierzę w żadne okazyjne Chanelki w polskich serwisach aukcyjnych ani ogłoszeniowych – zwyczajnie, gdybym miała taką torebkę, to bym ją sprzedawała tam, gdzie jest najwięcej potencjalnych zainteresowanych i gdzie mogę dostać dobrą cenę.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag: cena

No właśnie – ile kosztuje torebka Chanel Jumbo Flap Bag? Spotted Fashion, najlepszy serwis do sprawdzania cen torebek, podaje cenę 4990 euro i są to dane z czerwca 2017. Cena na pewno nie poszła od tego czasu w dół, bo to się raczej nie zdarza. Innymi słowy, trzeba na torebkę Chanel Jumbo Flap Bag wydać co najmniej 21 400 zł, plus minus parę stów w zależności od kursu euro. Ceny poszczególnych modeli można sprawdzić tutaj. Co za tym idzie, torebki w cenie 4-5 tysięcy złotych to ściema. W dodatku droga ściema.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag: wygląd torebki

Nie zgadza się, jak widać, kształt pikowanych rombów. W oryginale mamy kwadrat, w podróbce – nie. Kolejna różnica to obszycie części z zamkiem. W oryginale go nie ma. Sprzedawca wrzucił też zdjęcie spodu. Na górze – podróbka, w środku i na dole oryginały z Malleries. Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka i dotyczy szerokości torebki.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag: detal zamka


Spójrzmy na kolejny detal, którym podzielił się sprzedawca. Pomijam precyzję obszycia, ale zwróćcie uwagę na to, w którym kierunku idzie napis Chanel Paris w oryginale (dolne zdjęcie) i jak wyglądają śruby.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag: karta autentyczności

I na koniec – karty autentyczności. Sprzedawca wrzucił i to zdjęcie, chociaż tylko strony bez numeru, bo obawia się, że ktoś ukradnie jego zdjęcia. Oryginalna karta autentyczności nie ma lśniącego tęczowo obramowania, tylko złote, a mini-książeczka jest w czarnej, a nie białej kopercie (no i jest na niej logo a nie znaczek).

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Jumbo Flap Bag: pewne zakupy

Jeśli chodzi o kupowanie torebek Chanel (Jumbo Flap Bag i innych), to sugeruję wybrać się na wycieczkę do Berlina czy Pragi i tam zrobić zakupy – wybierając to, co się naprawdę spodoba a nie to, co jest na aukcji. Wiem, to dodaje kilkaset euro do ceny torebki, ale uwierz mi, kupowanie dóbr luksusowych to też przyjemność wejścia do pachnącego, klimatyzowanego butiku, spokojnego obejrzenia oferty i wybrania tego, co Ci się naprawdę podoba a nie tego, co ktoś wystawia na aukcji.

Zdjęcia oryginałów: Malleries

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube5k
Instagram5k