Tym razem dostałam mailem takie pytanie:

Chciałbym kupić kuferek tylko nie wiem czy jest oryginalny. Jeśli mógłbym uzyskać jakąś poradę to z góry bardzo dziękuję.

Pytaniu towarzyszył link do aukcji, na której zobaczyłam coś takiego:

W opisie czytamy: „Mam do sprzedania torebkę kuferek Louis Vuitton. Została zakupiona w sklepie vintage w Nowym Jorku w USA. Nosi niewielkie ślady użytkowania. Wysokiej jakości wykonanie. Z zewnątrz skóra ekologiczna lub naturalna. W środku skóra naturalna i dwie kieszonki zasuwane za złote suwaki. Torebka do noszenia na ramiè lub w ręku. Z pewnością istnieje możliwość wymiany paska na dłuższy, wówczas byłaby idealna jako listonoszka. Format A5

Już ta skóra ekologiczna lub naturalna powinna być sygnałem ostrzegawczym, podobnie jak cena – za kilkaset złotych nikt nie będzie sprzedawać oryginalnej torebki LV.

Nie przypominam sobie takiej kolekcji, w której byłyby i ćwieki, i skóra wybita w monogram. Najbardziej przypomina mi to linię Suhali:

fot. malleries.com

Na zdjęciu jest torebka Le Talentueux z linii Suhali (już niedostępnej w butikach). Używana kosztuje $3399 dolarów: Authentic Louis Vuitton Black Suhali Leather Le Talentueux Bag

Niestety, nie ma cudów. O ile nawet czasem znajdzie się torebka po babci czy cioci, która przypadkiem okazuje się oryginałem, to marne są szanse na to, że ktoś rozstanie się z nią za równowartość torebki z sieciówki.