Plecak Louis Vuitton to akcesorium szczególnie pożądane. Torby i walizki tej marki są piękne, jasne, ale praktyczny, pakowny, odpowiedni i dla kobiet, i dla mężczyzn plecak można oczywiście kupić w butiku Louis Vuitton – ale tutaj skupię się na tym, jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton Montsouris z drugiej ręki.

Jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton: cena

Piszę o tym do urzygu (pardon my French), ale serio, nie ma cudów. Nowy plecak kosztuje 1450 euro. Używane egzemplarze kosztują między $800 a $1100 (dane z mojego ulubionego Malleries). Jeśli ktoś oferuje używany za 300 złotych, to szanse na to, że to niekochany już, kurzący się w kącie oryginał, są bliskie zera.

Zwróć też uwagę, że współcześnie dostępny w butikach model wygląda trochę inaczej niż modele używane – kieszonka na dole jest płaska, nie wystająca.

Jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton: szczegóły

Zwracaj uwagę na szczegóły. Wielokrotnie czytałam (i pewnie nawet kiedyś to napisałam), że w oryginałach jest skóra vachetta, która nabiera patyny, a w fejkach jest plastik. Otóż są fejki i fejki. Plastikowe, w dodatku uszyte tak, żeby na oko przypominały oryginał, dyskwalifikujemy od razu:

Ale bywają też fejki z vachettą (no, _jakąś_ skórą, która nabiera patyny). Patyna aż miło, ale hmmm, takie niesymetryczne ułożenie wzoru na klapie?

Jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton: rozmiary

Plecaki Montsouris występują w trzech rozmiarach:

1. Montsouris: 31 x 39 cm lub 12″ x 15″
2. Moyen Montsouris: 25 x 30 cm lub 10″ x 12″
3. Mini Montsouris: 21 x 24 cm lub 8″ x 9″

(podaję za PurseBlog)

Co za tym idzie i co widać na fotce powyżej, monogram może być różnie rozłożony, w zależności od rozmiaru plecaka. Ale nie jest asymetryczny.

Jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton: sposób wszycia pasków


Z tyłu plecaka wszyte są uszy, które mogą być albo z brązowego paska plecionego, albo z vachetty, jak na zdjęciu poniżej. Co za tym idzie, wykonanie pasków nie-z-vachetty nie świadczy o tym, że plecak jest podróbką.

Jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton: napis na skórze

Świadczy o tym natomiast nieprawidłowy font lub niedokładne wybicie napisu, jak na zdjęciach poniżej:

Jak kupić oryginalny plecak Louis Vuitton: numer seryjny

Jeśli nie ma wybitego numeru seryjnego, to choćby był najpiękniejszy, nie bierz. Z jakiegoś powodu, producenci podróbek nie umieją ogarnąć należytej numeracji, i bardzo dobrze. Montsouris było produkowane dłuższą chwilę i w którymś momencie zmieniło się miejsce, gdzie pojawia się numeracja.

Jak widać, tutaj czcionka się zmienia między wariantami. Oczywiście, może się tak zdarzyć, że wszywka z kodem ulegnie uszkodzeniu, a plecak jest oryginalny – ale myślę, że to rzadki przypadek.

Wszystkie zdjęcia oryginalnych modeli Louis Vuitton Montsouris pochodzą z serwisu Malleries.