Mamy wiosnę, więc czarne i brązowe torebki chowamy do szafy i wyciągamy jasne – beżowe, kremowe. Chyba najpopularniejszą torebką, o której marzą dziewczyny, jest Louis Vuitton Neverfull. Dziś o wersji Damier Azur, typowo wiosenno-letniej.

Torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur: rozmiary

Neverfull występuje w trzech rozmiarach. Najmniejszy to PM – wymiary tej torebki to 29 x 21 x 12 cm. Średni to MM – 31 x 28.5 x 17 cm. Największy jest GM o wymiarach 39 x 32 x 19 cm. Zanim zdecydujesz się na któryś rozmiar, przymierz – ja np. mam 160 cm wzrostu i z modelem GM wyglądałabym, jakbym uciekała z domu z całym dobytkiem – a MM jest w sam raz.

MM i GM można wybrać z jednym z dwóch kolorów wnętrza – beżowym lub różowym. Pm jest dostępny tylko z beżowym wnętrzem.

Torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur: ceny

Różnica ceny między rozmiarami to tylko 50 euro. Wersja PM kosztuje 940 euro, MM – 990 euro, a GM – 1040 euro. Pamiętaj, że te ceny dotyczą tylko tego wariantu wykończenia – torebka w tym samym kształcie, ale ze skóry Epi jest znacznie droższa.

Torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur: z zewnątrz

Czy to podróbka: torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur

Często już po jednym rzucie oka na torebkę oferowaną gdzieś na aukcji czy w ogłoszeniu widzę, z czym mamy do czynienia. Nierówna, pofałdowana skóra obszycia na górze, tak jak tutaj, to jasny sygnał, że coś jest nie tak. W oryginale skóra jest dobrze naciągnięta, nie marszczy się. Nie jest też bardzo różowa, raczej blada, a z czasem nabiera patyny. To widać na przykładzie torebki po prawej stronie zdjęcia – to model z samego początku produkcji, z grudnia 2009. Torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur weszła do sprzedaży 1 stycznia 2010 roku. Jak widzisz, rączki i inne elementy skórzane są już w głębokim kolorze miodu – tak dzieje się z każdą oryginalną torebką LV z tym wykończeniem.

Czy to podróbka: torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur

Torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur: wnętrze

Czy to podróbka: torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur

Chociaż na pierwszy rzut oka wnętrze wygląda dobrze, to zwróć uwagę na różnice w kolorystyce. Nie pisałam nic o kolorystyce wyżej, bo to może być kwestia oświetlenia i to dlatego szachownica wygląda raczej na szarą niż beżową. Ale wnętrza nie da się uzasadnić światłem – to, co jest w oryginale beżowe, w najlepszym razie jasnobrązowe, tutaj jest ciemnobrązowe, prawie czarne. To ważna wskazówka, ale tylko jedna z kilku.

Torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur: napis w środku

Czy to podróbka: torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur

Jak dotąd, najlepszym i najpewniejszym sposobem oceny pochodzenia torebki jest przyjrzenie się napisowi wewnątrz.

Domyślam się, że bywają prawie-idealne podróbki, gdzie ten napis jest bardziej podobny do oryginału, ale i je da się odróżnić. Poza tym, są tak samo bezwartościowe jak kopia z ceraty za 200 zł. Nawet jeśli wydasz na podróbkę 2000 zł, nie robisz dobrego interesu, tylko wyrzucasz pieniądze do śmieci. Nigdy nie wiesz, kto i po czym rozpozna, że Twoja torebka to fejk albo kiedy oderwie się jej rączka razem z kawałem materiału, do którego jest przymocowana.
Wracając do napisu: zwróć uwagę na rozplanowanie go na kawałku skóry – ile miejsca jest ad nim i pod nim. Przyjrzyj się rozmiarowi znaku R, popatrz na odstępy między linijkami tekstu – a na koniec na czcionkę.

Torebka Louis Vuitton Neverfull Damier Azur: podsumowanie

Uważam, że model Neverfull to bardzo praktyczna torebka – sama mam taką od jakiegoś czasu, bardzo doceniam jej kształt i możliwość dopasowania go do potrzeb, doceniam pakowność i przede wszystkim jakość wykonania. Nie mówię, że wszyscy muszą taką torebkę mieć, bo każdy sam stawia granicę sobie i swoim zakupom dla przyjemności. Ale jeśli ją rozważasz – warto. Tylko nie daj się oszukać.

Dobrym miejscem do zakupów torebek z drugiej ręki jest Malleries – stąd pochodzą zdjęcia oryginalnej torebki.

Polecam Ci też mój poradnik o tym, jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull i jak rozpoznać podróbkę Louis Vuitton Neverfull.

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
YouTube6k
Instagram5k