Jeśli regularnie czytasz mój blog (albo regularnie googlujesz podróbki), to być może zdarzyło Ci się już czytać mój tekst o tym, jak kupić oryginał Louis Vuitton Neverfull, ale od tej pory pojawiły się pewne zmiany, więc zamiast ciąć tamten tekst, wrzucam dziś kolejny. Jeśli chcesz wiedzieć, jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton, czytaj dalej.

Jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton –  cena

Torebki Neverfull Louis Vuitton nadal są szalenie popularne – nie dalej jak dziś widziałam w sklepie z ubraniami damę z tak dramatyczną podróbką, że mimo średniego oświetlenia rozpoznałam ją z paru metrów. Dziewczyny, to NAPRAWDĘ widać.

Po pierwsze, CENA. Powtarzam to w każdym tekście, nic nie poradzę, ale serio, LV nie robi wyprzedaży i nikt nie będzie z dobroci serca pozbywał się nowej torebki za pół ceny. Nawet jeśli ma rachunek.

Jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton – dokumenty

Po drugie, rachunki itp. Akurat rachunek najprościej podrobić, więc nie traktowałabym go jak gwarancji oryginalności – chociaż tak, można po rachunku sprawdzić zakup.

Jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton – wnętrze

Po trzecie, od niedawna torebka Neverfull Monogram Louis Vuitton ma inny środek – czerwony a nie kremowy, jak na zdjęciach:

Jak rozpoznac podrobke Neverfull Louis Vuitton wnetrze oryginal

To oczywiście nie oznacza, że wszystkie Neverfulle z jasnym środkiem to fejki, ale stopniowo będzie ich coraz mniej, bo to bardzo popularny model i szybko schodzi z półek. Co zabawne, znalazłam w jednym z serwisów ofertę sprzedaży takiej torebki, jak na zdjęciach:

Jak rozpoznac podrobke Neverfull Louis Vuitton wnetrze

Owszem, sprzedająca opisuje, że to replika, ale dodaje, że idealna. Nic bardziej mylnego – już na pierwszy rzut oka da się zauważyć, że ta torebka to tania podróbka. Spójrzcie na to zdjęcie:

Jak rozpoznac podrobke Neverfull Louis Vuitton podrobka

Jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton – skóra

Jak rozpoznac podrobke Neverfull Louis Vuitton skora

Po czwarte, jak widać na zdjęciu powyżej, zabarwione na czerwono lub ciemnoczerwono brzegi skórzanych detali to też coś, na co trzeba zwrócić uwagę. Owszem, tak to wygląda w przypadku oryginału, ale ten kolor nigdy nie wypływa poza krawędź!

Jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton – uchwyty

Po piąte, jeśli kupujesz używaną torebkę, uchwyty będą nieco przyciemnione – ta skóra ciemnieje pod wpływem dotyku, więc każde złapanie za rączki zostawia ślad. I z drugiej strony – jeśli kupujesz nówkę, to oryginał nie będzie miał rączek owiniętych folią ani niczym takim. Nie wykluczam, że gdzieś na zapleczu torby mogą być jakoś opakowane, ale NIKT w salonie Louis Vuitton nie sprzeda takiej torebki.

Jak rozpoznać podróbkę Neverfull Louis Vuitton – numer seryjny

Jak rozpoznac podrobke Neverfull Louis Vuitton numery seryjne

Po szóste, w zależności od wieku i miejsca produkcji, numer seryjny może być wytłoczony różną czcionką i może się znajdować w różnych miejscach. Ale zawsze jest w tej samej formie – 2 litery, 4 cyfry. Bez kropek, kresek, ukośników.

Zdjęcia oryginałów – Malleries.