Od niedawna kosmetyki Kat Von D są dostępne w Polsce, w perfumeriach Sephora i online. Jak na razie używam tylko pudru do twarzy i pędzla do pudru, ale pewnie zabiorę się też za inne kosmetyki kolorowe tej marki. Tymczasem jednak postanowiłam wykorzystać fakt, że Sephora przesłała mi paletę Kat Von D Shade & Light – i oto porównanie. Jak rozpoznać podróbkę Kat Von D Shade & Light? Czytaj dalej.

Jak zawsze, najprostszym wyznacznikiem jest cena. Paleta Kat Von D Shade & Light kosztuje 199 zł w Sephorze i takiej ceny należy oczekiwać. Ale na Allegro nie ma problemu z kupieniem tej palety za mniej niż 100 zł – do wyboru, do koloru. Można nawet kupić od Super Sprzedawcy, wspaniale. Tylko, że kupujesz podróbkę. Ale jeśli nie znasz ceny zakupu, jak rozpoznać, z czym masz do czynienia?

jak rozpoznac podrobke kat von d 01

Jak rozpoznać podróbkę Kat Von D Shade & Light – opakowanie

Sam karton z paletą Kat Von D Shade & Light wygląda bardzo podobnie – chociaż można zauważyć, że podróbka (na dole) jest trochę powycierana, a srebrne litery grubsze i mniej precyzyjne.

jak rozpoznac podrobke kat von d 02

jak rozpoznac podrobke kat von d 03

Jeśli jednak porównać oryginał (na górze) i podróbkę (na dole), widać różnicę w rozmiarach.

jak rozpoznac podrobke kat von d 04

Jest też różnica w nasyceniu i temperaturze odcieni wydrukowanych z tyłu. Podobnie jak w przypadku przedniej części opakowania, podróbka palety Kat Von D Shade & Light ma grubsze, bardziej rozlane litery.

jak rozpoznac podrobke kat von d 06 oryg

jak rozpoznac podrobke kat von d 06 fake

Jak rozpoznać podróbkę Kat Von D Shade & Light – koda ważności

Obydwie palety, oryginał i podróbka, mają wydrukowany kod ważności – nie umiem go zdekodować, więc trudno mi powiedzieć, czy ten na podróbce jest poprawny. Tutaj też widać dokładnie, jak wyglądają rozlane napisy na podróbce.

jak rozpoznac podrobke kat von d 08

Jak rozpoznać podróbkę Kat Von D Shade & Light – ulotka

Na górze – oryginalna ulotka dołączana do palety Kat Von D Shade & Light, na dole – podróbka. Nie widać konturu pędzla.

jak rozpoznac podrobke kat von d 09

Jak rozpoznać podróbkę Kat Von D Shade & Light – paleta

Podróbka ma inne kolory – inne nasycenie, inny odcień. Nowa, tylko wyjęta z pudełka paleta jest też brudna, są na niej resztki kosmetyku.

jak rozpoznac podrobke kat von d 10 fake

Podróbka z bliska.

jak rozpoznac podrobke kat von d 10 oryg

Oryginał z bliska.

I ostatnia rzecz, po której można rozpoznać podróbkę palety Kat Von D Shade & Light:

jak rozpoznac podrobke kat von d 11 fake

jak rozpoznac podrobke kat von d 11 oryg

Oryginał rozkłada się na płasko. Podróbka jest za lekka.

Podsumowując – nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie widać oczywistych błędów, po uważnym obejrzeniu da się zauważyć, czy ma się do czynienia z oryginałem czy z podróbką. Odradzam kupowanie kosmetyków Kat Von D na aukcjach w internecie – większość tego, co widzę, nie jest tym, czego szukasz.