Nie mam czasu. Ile razy powtarzasz to na głos albo w głowie w ciągu dnia? Spieszysz się, biegniesz, jednocześnie rozmawiasz przez telefon, robisz posiłek i oceniasz, czy trzeba już wynieść śmieci. A potem demakijaż – szybko, bo spać, późno, jutro trzeba wstać wcześnie. Clinique proponuje żel micelarny do oczyszczenia twarzy i preparat zmywający makijaż w jednym. Jaki jest?

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover to kosmetyk, w którym niejedna dziewczyna się zakocha. Nie ma w zasadzie żadnych kontrowersyjnych składników, jak wszystkie kosmetyki Clinique nie jest perfumowany, zawiera mocno nawilżające hialuronian sodu i trehalozę, jest też łagodzący wyciąg z ogórka. Pisząc tę recenzję, przyjrzałam się opiniom na lokalnych stronach Clinique i wygląda na to, że wiele Brytyjek i Amerykanek znalazły odpowiedź na swoje problemy.

Ja jestem bardziej sceptyczna. Dostałam ten żel tuż przed wyjazdem na wakacje i poważnie zastanawiałam się, czy nie wziąć go ze sobą, ale stwierdziłam, że wolę trzymać się tego, co znam. Testy odbywały się więc w moim domu, w mojej łazience – i dobrze, bo miałam zapas wacików kosmetycznych. Zmycie makijażu żelem Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover wymaga co najmniej dziesięciu, żeby dojść do momentu, kiedy nie są już zabarwione. A ja naprawdę nie jestem Kim Kardashian i nie mam na sobie kilkunastu warstw podkładu, bronzera, pudru, korektora itd., zwykle tylko krem BB, puder transparentny i trochę pudru rozświetlającego. Poza tym, żel jest bardzo wodnisty, łatwo go przedawkować i wtedy wszystko się maże – twarz, szyja, dłonie, okolice umywalki. Z tego też powodu nie pokochałam go jako żelu do mycia twarzy (nie demakijażu) na co dzień.

Poza tym, uważam, że Clinique trochę nagina rzeczywistość, sugerując, że po umyciu twarzy tym żelem proces oczyszczania został już zakończony. Mimo wszystko, to trochę za mało, a pozostałości żelu, nieważne jak delikatnego, trzeba zmyć. To jest żel micelarny, a nie tonik. Chcesz mieć wrażenie, że dobrze umyłaś twarz? Po żelu Clinique użyj np. Moisture Surge Spray (albo dowolnego toniku z dobrym składem – kilka ciekawych propozycji znajdziesz u Moniki z Perfect Basic).

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover ma dobry skład, ale nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy świata. A na pewno nie jest odpowiedzią na brak czasu. Zmyj nim makijaż, umyj nim twarz, ale potem kontynuuj zabiegi pielęgnacyjne.

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover kosztuje 105 zł / 150 ml, do kupienia w perfumeriach Sephora i online w sklepie Clinique.

Znajdź mnie również na:
RSS
Facebook0
Facebook
Google+274
YouTube3k
Instagram5k