Nie mam czasu. Ile razy powtarzasz to na głos albo w głowie w ciągu dnia? Spieszysz się, biegniesz, jednocześnie rozmawiasz przez telefon, robisz posiłek i oceniasz, czy trzeba już wynieść śmieci. A potem demakijaż – szybko, bo spać, późno, jutro trzeba wstać wcześnie. Clinique proponuje żel micelarny do oczyszczenia twarzy i preparat zmywający makijaż w jednym. Jaki jest?

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover – skład

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover to kosmetyk, w którym niejedna dziewczyna się zakocha. Nie ma w zasadzie żadnych kontrowersyjnych składników, jak wszystkie kosmetyki Clinique nie jest perfumowany, zawiera mocno nawilżające hialuronian sodu i trehalozę, jest też łagodzący wyciąg z ogórka. Pisząc tę recenzję, przyjrzałam się opiniom na lokalnych stronach Clinique i wygląda na to, że wiele Brytyjek i Amerykanek znalazły odpowiedź na swoje problemy.

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover – działanie

Ja jestem bardziej sceptyczna. Dostałam ten żel tuż przed wyjazdem na wakacje i poważnie zastanawiałam się, czy nie wziąć go ze sobą, ale stwierdziłam, że wolę trzymać się tego, co znam. Testy odbywały się więc w moim domu, w mojej łazience – i dobrze, bo miałam zapas wacików kosmetycznych. Zmycie makijażu żelem Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover wymaga co najmniej dziesięciu, żeby dojść do momentu, kiedy nie są już zabarwione. A ja naprawdę nie jestem Kim Kardashian i nie mam na sobie kilkunastu warstw podkładu, bronzera, pudru, korektora itd., zwykle tylko krem BB, puder transparentny i trochę pudru rozświetlającego. Poza tym, żel jest bardzo wodnisty, łatwo go przedawkować i wtedy wszystko się maże – twarz, szyja, dłonie, okolice umywalki. Z tego też powodu nie pokochałam go jako żelu do mycia twarzy (nie demakijażu) na co dzień.

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover – moja opinia

Poza tym, uważam, że Clinique trochę nagina rzeczywistość, sugerując, że po umyciu twarzy tym żelem proces oczyszczania został już zakończony. Mimo wszystko, to trochę za mało, a pozostałości żelu, nieważne jak delikatnego, trzeba zmyć. To jest żel micelarny, a nie tonik. Chcesz mieć wrażenie, że dobrze umyłaś twarz? Po żelu Clinique użyj np. Moisture Surge Spray (albo dowolnego toniku z dobrym składem – kilka ciekawych propozycji znajdziesz u Moniki z Perfect Basic).

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover ma dobry skład, ale nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy świata. A na pewno nie jest odpowiedzią na brak czasu. Zmyj nim makijaż, umyj nim twarz, ale potem kontynuuj zabiegi pielęgnacyjne.

Clinique 2-in-1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover kosztuje 105 zł / 150 ml, do kupienia w perfumeriach Sephora – klik! i online w sklepie Clinique.