Nieduże torebki Louis Vuitton, jak Pochette czy Favorite, to częsty wybór. Dobrze pasują do wieczorowych stylizacji, nie są jednosezonowe, nie kosztują tyle co torebki Chanel, a też są pewnym wyznacznikiem statusu. Niestety, to też oznacza, że pojawiają się podróbki. Zdjęcia zamieszczone poniżej przedstawiają egzemplarze oferowane na sprzedaż na Allegro. Zanim kupisz torebkę z wyższej półki, sprawdź wszystko kilka razy, a w razie wątpliwości – napisz do mnie.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Favorite Louis Vuitton – wszywki

Pierwsza podróbka torebki Louis Vuitton Favorite była reklamowana kradzionymi zdjęciami. Spójrzmy prawdzie w oczy, zdjęcia w namiocie bezcieniowym to na aukcjach marek wysokich rzadkość – poza tym zwykle da się szybko znaleźć źródło zdjęć. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, sprzedawca był jednak na tyle nierozważny, że nie skopiował tych zdjęć, które znacząco utrudniłyby identyfikację. Poniżej porównanie wszywek wewnątrz – po lewej podróbka, po prawej oryginał.

podrobka louis vuitton favorite 1

Jak rozpoznać podróbkę torebki Favorite Louis Vuitton – podszewka

W od razu widać, co się nie zgadza. Oryginalna torebka Louis Vuitton Favorite jest wewnątrz wyłożona wiśniową tkaniną, podróbka – brązową, w dodatku o grubszym, mniej szlachetnym splocie. Co więcej, czcionka napisu na wszywce jest nieładna, nierówna – w oryginalnej torebce litera „O” jest idealnym okręgiem, a nie owalem.

Kolejna torebka oferowana niedawno na aukcji Allegro również była podróbką – ale tutaj rozpoznanie jej było nieco trudniejsze. Poniżej porównanie wszywek wewnątrz:

podrobka louis vuitton favorite 2

Jak rozpoznać podróbkę torebki Favorite Louis Vuitton – czcionka

Jak widać, czcionka się zgadza, ale litery nie są wybite idealnie równo – na krawędziach liter wgłębienie jest większe. Jest jeszcze zdjęcie wszywki z kodem:

podrobka louis vuitton favorite 3

Jak rozpoznać podróbkę torebki Favorite Louis Vuitton – kod

OK, może wszywka jest trochę za duża, może czcionka inna niż na zdjęciach oryginalnych torebek (po prawej), ale większość ludzi tego nie zauważy. Oprze się na tym, że jest wszywka z napisem, jest wszywka z kodem, kod ma 2 litery i 4 cyfry, „kup teraz”.

Tylko że nie. Bo kod czyta się tak: pierwsza i trzecia cyfra dają nr tygodnia w roku, druga i czwarta – ostatnie 2 cyfry roku. Czyli SP 0099 to 9 tydzień roku 2009. Ale torebka Louis Vuitton Favorite weszła do sprzedaży 1 sierpnia 2012 roku (poczytaj o tym tutaj i tutaj), więc nie mogła zostać wyprodukowana ponad 3 lata wcześniej.

Co ważne – podróbki wyglądały na zdjęciach (tych, które nie były kradzione z ofert sprzedaży oryginalnych torebek LV) nieźle z zewnątrz, widocznie ten model jest podrabiany dokładnie. Nie byłabym prawdopodobnie w stanie odróżnić oryginału od podróbki po jednym zdjęciu. I to też ważna uwaga dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych zakupami przez internet, na aukcjach czy z ogłoszeń internetowych: im więcej zdjęć, tym lepiej. Jedno zdjęcie może sprzedać jakiś drobiazg, ale nie torebkę wartą kilka tysięcy złotych. Masz prawo pytać o szczegóły, masz prawo prosić o więcej zdjęć, a zdjęcia mają być wyraźne. Jak widać, da się takie zrobić.

Zdjęcia oryginałów:

Louis Vuitton Monogram Favorite Clutch PM Bag (Pre Owned)

Louis Vuitton Monogram Canvas Favorite Clutch MM Bag