Wracam do tematu podrabianych torebek Michael Kors – to o nie pytacie mnie najczęściej w mailach. Poza tym, odkąd napisałam pierwszy poradnik o podróbkach Michael Kors, upłynęło sporo czasu i wiele się zmieniło. Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors? Zapraszam na mój poradnik.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – cena

Jak i poprzednio, ważnym wyznacznikiem jest cena. O ile jednak nikt nie podejrzewa chyba, że oryginalna torebka Michael Kors będzie kosztować 200 zł za dużą torebkę, np. model Jet Set, to coraz częściej spotykam oferty, gdzie torebka oferowana jest za około 60% ceny sklepowej. Czy to jest możliwe? Teoretycznie tak – kiedy piszę te słowa, trwa wyprzedaż w eObuwie (stuprocentowo pewnym miejscu na zakupy – wyjaśniam, bo i o to pytacie) i wiele torebek Michael Kors można kupić za 50-55% ceny wyjściowej. Ale nie wszystkie modele są przeceniane, nie jest ich też nieskończenie wiele – tego rodzaju wyprzedaże mają to do siebie, że są ograniczone w czasie. No i bezpiecznie jest z nich korzystać TYLKO w sprawdzonych sklepach, jak właśnie eObuwie, a nie na nieznanych stronach, często ze słowem „cheap”, „wholesale” czy „outlet” i nazwą marki w adresie www.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – zdjęcia

W zasadzie przy każdej ofercie sprzedaży przez osobę prywatną konieczne jest poproszenie o dokładne zdjęcia. W dzisiejszych czasach obfotografowanie oferowanego przedmiotu to żaden wysiłek, więc jeśli ktoś unika wysłania zdjęć, odpuść sobie zakupy. Jeśli nawet dostaniesz zdjęcia, przyjrzyj się im uważnie – zdarzały się oferty, gdzie zdjęcia torebki były skradzione z kilku stron w internecie. Zwykle nikt nie biega po całym domu, żeby sfotografować torebkę, tylko wszystkie ujęcia są na podobnym tle.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – logo

Od czasu, kiedy o tym pisałam, producenci podróbek nauczyli się lepiej podrabiać logo na przedzie – ale nadal zdarzają się torebki, gdzie litery są wydłużone. Łatwo to rozpoznać, patrząc na „O” w Kors. Jeśli nie jest okrągłe, tylko jajowate – daruj sobie zakupy.

jak rozpoznac podrobke michael kors logo

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – suwak

Kolejny detal to suwak – będzie na nim napis „Michael Kors”, wybity w metalu, nie wypukły, napisany tą samą czcionką co logo.

jak rozpoznac podrobke michael kors suwak

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – podszewka

Warianty podszewki zmieniały się przez lata, ale zwykle czarna torebka nie będzie miała jasnej podszewki. Na to zwracaj uwagę. Co do innych detali – pisz do mnie, bo wiele zależy od tego, jaka to torebka Michael Kors i kiedy kupiona.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – kształt

Skórzane torebki Michael Kors są zwykle sztywne (nie mówię tu o modelach hobo, ale o popularnych Selmach czy Jet Set). Jeśli widzisz, że torebka na zdjęciach jest pognieciona, pozapadana – coś tu jest nie tak.

jak rozpoznac podrobke michael kors skora

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – metki

Od pewnego czasu torebki Michael Kors mają wewnątrz wszyte plastikowe mini-metki z miejscem produkcji (Chiny, Malezja, Filipiny) i datą – niestety, podróbki też je mają, chociaż najczęściej są wszyte niedbale i część napisu jest schowana wewnątrz szwu. A skoro o szwach mowa – podróbki często są przeszyte rzadkim ściegiem i podszewka po prostu rozłazi się na boki. Ale to niestety coś, co zobaczysz, kiedy już torebkę kupisz.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – torba przeciwkurzowa

Torebka przeciwkurzowa, kiedyś jednoznaczny wyznacznik oryginalności, obecnie jest nim tylko częściowo. Aktualny wariant torebki przeciwkurzowej jest w kolorze białym ze srebrzystym napisem, ale zawsze może się trafić starsza torebka, niektóre modele są oferowane bez torebek przeciwkurzowych, a torebkę jak opisana wyżej można podrobić bez najmniejszego wysiłku, więc nie opierałabym na tym decyzji o zakupie.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – dodatki

Warto pamiętać, że torebki Michael Kors nie są oferowane z żadnego rodzaju kartą autentyczności – zwykle jest natomiast care card, czyli kartonik z krótkim opisem czyszczenia. Podróbki też go mają – ale zwykle tekst się trochę rozjeżdża, czasem brakuje spacji, a czasem jest ona tam, gdzie nie powinno jej być (przed znakiem przestankowym).

jak rozpoznac podrobke michael kors karta

Jak rozpoznać podróbkę torebki Michael Kors – napis na metce

Jeśli torebka jest oferowana z papierową metką, upewnij się, że na metce jest nazwa tego modelu i w tym kolorze, który kupujesz.

jak rozpoznac podrobke michael kors metka

Zdjęcie na górze – kampania wiosna-lato 2015, MICHAEL Michael Kors