Niedawno napisała do mnie fanka na Facebooku, pytając o torebkę Louis Vuitton. Zwykle nie oceniam zdjęć wysłanych mi na FB, bo zdjęcia są kompresowane i często nie widać detali, ale tym razem podróbka była tak oczywista, że nie musiałam prosić o wysłanie zdjęć mailem. Pomyślałam, że zrobię tutaj poradnik o tym, jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Galliera – co prawda nie jest to tak popularny model jak Louis Vuitton Neverfull, ale widuję go często na ulicach.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Galliera: cena

Ten model torebki nie jest już dostępny. To jednak nie znaczy, że nie da się kupić lekko używanego egzemplarza. Ceny na stronach zajmujących się sprzedażą używanych torebek oscylują od $800 do ponad $1500 w zależności od rodzaju materiału użytego do produkcji torebki (Damier Azur jest bardziej cenny niż Monogram Canvas) i od rozmiaru (były dwa warianty rozmiaru). Były też wersje limitowane w jednej z kolekcji Cruise.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Galliera: z zewnątrz

To, co wyróżnia każdą torebkę Louis Vuitton, to jakość wykonania. Tu nie ma krzywych szwów, a jeśli materiał jest zszywany, wzór będzie się składać, nie ma mowy o krzywym zeszyciu.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Galliera: detale

Istotny jest napis na blaszce z przodu torebki i to, jak blaszka jest zamocowana – pod nią jest kawałek skóry vachetta, który zabezpiecza całość torebki.

Kolejny detal to metalowe kółka, przez które przechodzi rączka torebki – one też są zabezpieczone skórą vachetta, a same kółka są masywne i ozdobione logo marki.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Galliera: wnętrze

Nie ma torebek Louis Vuitton z podszewką w drukowane logo marki, w każdym razie nie w ostatnich kilkunastu latach (o torebkach vintage się nie wypowiadam, to osobna dziedzina wiedzy). I to jest zasada, którą można przyjąć jako pewnik. Tutaj jest taka podszewka, więc jeśli nic innego nie wzbudziło dotąd Twoich wątpliwości – niech to będzie ta czerwona lampka.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Galliera: napis wewnątrz

Ale gdyby nie było takiej podszewki, spójrz na wszywkę z napisem „Louis Vuitton made in France”. Po pierwsze, nie zgadza się czcionka – a ona też jest stała w przypadku wszystkich torebek Louis Vuitton. Po drugie, nie zgadza się jego umieszczenie. W oryginalnej torebce nie jest to wszywka w kształcie prostokąta, tylko element magnetycznego zamka torebki.

Podsumowując: rozpoznanie podróbki torebki Louis Vuitton nie jest szczególnie trudne. Wystarczy poszukać takiego modelu albo na stronie producenta, albo w sprawdzonych sklepach zajmujących się sprzedażą używanych torebek i porównać szczegóły. Jeśli jednak nadal nie masz pewności, pisz do mnie, postaram się pomóc.

Zdjęcie na górze: kampania Louis Vuitton, zdjęcia oryginału: The Luxury Closet