Baza Benefit o nazwie Lemon-Aid ma intensywny żółty kolor. Dzięki temu doskonale radzi sobie z zaczerwienionymi powiekami. Podróbkowicze dobrze radzą sobie, niestety, z wprowadzaniem podróbki Lemon-Aid do obrotu. Jak ją rozpoznać?

Jak rozpoznać podróbkę Benefit Lemon-Aid – cena

Po pierwsze, jak zwykle, cena. Oryginalna baza Benefit Lemon-Aid, kiedy jeszcze była dostępna, kosztowała w Sephorze 105 zł. Nie ma co spodziewać się znacząco niższej ceny.

No, ale nie wszyscy ten kosmetyk kupują w perfumerii – część szuka okazji w internecie, część korzysta z internetowych wymian. Co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę?

jak rozpoznac podrobke benefit 01

Jak rozpoznać podróbkę Benefit Lemon-Aid – wieczko

Po drugie, wieczko. O ile trudno mi wyjaśnić bez skali porównawczej, że kolor napisu powinien być bardziej nasycony, to łatwo zauważyć, że w oryginale czarne napisy nie dochodzą do krawędzi wieczka, ale zostaje mały odstęp.

jak rozpoznac podrobke benefit 02

Jak rozpoznać podróbkę Benefit Lemon-Aid – wnętrze

Po trzecie, pudełeczko wewnątrz. Oryginał to jednolity fragment plastiku, biegnący naokoło kosmetyku. W podróbce ta część składa się z dwóch elementów.

jak rozpoznac podrobke benefit 03

Jak rozpoznać podróbkę Benefit Lemon-Aid – literówki

Po czwarte, literówki. W podróbce „London” jest napisany małą literą, małymi literami podany jest też ciąg znaków na końcu napisu.

Jak rozpoznać podróbkę Benefit Lemon-Aid – kod ważności

Po piąte, kod ważności. Oryginalna baza Benefit Lemon-Aid ma go wytłoczony w naklejce. Podróbka nie ma go wcale.