Perfumy Chanel Chance są drogie i w zasadzie nigdy nie schodzą z ceny. Uwielbiam wersję Chanel Chance eau fraiche, to moje ulubione perfumy od wielu lat, ale rozumiem, że wydatek 359 zł za 50 ml to sporo. Polecam rozejrzeć się na lotnisku – ja kupiłam 150 ml za 100 euro, czyli jakieś 200 zł taniej niż w Polsce. Ale przecież można kupić na aukcji czy z ogłoszenia te perfumy sporo taniej. Tak, ale co, jeśli to nie będzie oryginał? Dziś o tym, jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Opakowanie

W zasadzie da się rozpoznać podróbkę już patrząc na kartonowe opakowanie:

jak rozpoznac podrobke chanel chance 01

Wokół różowego tła powinna być obwódka w jasnym kolorze – na podróbce (po prawej) jej nie ma. To podobno EDP, więc obwódka powinna być w kolorze złota, złoty powinien być też napis „Chance”. Czcionka napisu „Chanel” jest w podróbce minimalnie grubsza.

Idźmy dalej. Na górze – oryginał, na dole – podróbka. Folia jest grubsza i nie tak ładnie podklejona, poza tym – pokryte srebrną farbą logo w oryginale jest wypukłe (a obwódka cieniutka i wklęsła). Podróbka ma wybite, grube logo i obwódkę zmiennej grubości.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Data ważności

Teraz spód kartonu. Różnice w czcionce rzucają się w oczy od razu, ale przypuśćmy, że czcionka zmienia się co jakiś czas. Nie zmienia się natomiast kod ważności – musi być wybity i na kartonie, i na butelce perfum. Na górze oryginał – kod 1303 oznacza (za checkcosmetic.net), że perfumy wyprodukowano w kwietniu 2017.

W zasadzie największą wpadką tego opakowania jest literówka z tyłu – po prawej podróbka i widać, że perfumy opisane są jako „vaposisateur”. Poprawna wersja to „vaporisateur”.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Butelka

O rany, od czego tu zacząć? Najpierw korek: w wersjach EDT jest wykonany z półmatowego plastiku, jak widać po lewej, gdzie sfotografowałam moje oryginalne perfumy Chanel Chance eau fraiche. Wersja EDP powinna mieć korek w kolorze srebrzystym, a nie przezroczysty.

Napis na butelce NIE JEST naklejką, jest nadrukowany bezpośrednio na szkle. Jak widać, w podróbce od razu zaczyna się łuszczyć, w oryginale nie przypominam sobie, żeby cokolwiek takiego się kiedyś stało.

Dno butelki perfum Chanel Chance jest równe, bez takiego przekoszenia, jakie widać po prawej stronie zdjęcia.

Jak rozpoznać podróbkę Chanel Chance? Spód butelki

jak rozpoznac podrobke chanel chance 06

Każda butelka ma metalową obręcz, a na spodzie – metalową „metkę” z wygrawerowanymi informacjami o pojemności, pochodzeniu etc. W podróbce jest metka, ale z naklejką z plastiku, na której naniesione są podobne dane.

Jeśli ktoś zaproponuje Ci perfumy Chanel Chance w wyjątkowo niskiej cenie, poproś o więcej zdjęć, obejrzyj uważnie karton (jeśli to możliwe, także butelkę). Podróbki nigdy nie są warte nawet złotówki.