Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Cherry Blossom? Dostałam jakiś czas temu taką wiadomość: „Witam,w sklepie z odzieżą używaną kupiłam torebkę niby LOUIS VUITTON w jaki sposób mogę sprawdzić czy to oryginał?Proszę o pomoc w rozpoznaniu dołączam parę fotek.Pozdrawiam.” To częste: ktoś coś kupuje, bo A NUŻ to oryginał i liczy na to, że trafił na okazję za drobne. Niestety, podróbki zdarzają się bardzo często – na tyle, że warto się najpierw trochę dowiedzieć o tym, jak torebki mogą wyglądać.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Cherry Blossom – wygląd

Niestety, torebka ze zdjęcia to podróbka. Nie ryzykowałabym tu sformułowania „widać, że fejk, bo tandetna”, bo gusta bywają różne, a ja prywatnie uważam kolekcję Cherry Blossom Louis Vuitton (wiosna-lato 2003) za jedną z tych, które najgorzej się zestarzały. Ważniejsze jest to, że NIE BYŁO takiego modelu torebki w tej kolekcji. Była Pochette, był Papillon, był też model Retro, z tego wszystkiego najbardziej podobny.

Aha, co ważne – poza wersją różowo-różową były też torebki różowe z czerwonymi kwiatkami i brązowe, w klasyczny monogram LV, z różowymi kwiatkami. Na zdjęciach kolekcji pojawiła się Eva Herzigova:

jak rozpoznac podrobke torebki louis vuitton cherry blossom 2020

 

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Cherry Blossom – cena

Takie torebki kosztują teraz (lekko używane) około 1100-1300 dolarów – tę ze zdjęcia znalazłam na Tradesy. Jeśli ktoś ma trochę rozeznania, raczej nie będzie jej sprzedawać w sklepie z ubraniami na wagę. Ale wiadomo, nie każdy się zna – i tak właśnie trafia się na perełki.

Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton Cherry Blossom – detale

Moja rada? Zanim się coś kupi, poszukać. Nie trzeba wiedzieć, że kolekcja nazywa się Cherry Blossom – wystarczy wpisać pink flowers louis vuitton w wyszukiwarkę i przyjrzeć się temu, co się pojawia. eBay to może nie idealne miejsce na zakupy, ale zwykle nie zdarzają się tam torebki w oczywisty sposób będące podróbkami, więc można przyjrzeć się zdjęciom i trochę podszkolić.

To, co najważniejsze: podszewka torebki LV nie wygląda tak, jak na zdjęciu powyżej, a na wszywce nie ma logo LV (nachodzące na siebie litery).

Polecam też moje inne poradniki:

Jak rozpoznać podróbkę Louis Vuitton Metis Pochette? [+ WIDEO]

Jak rozpoznać podróbkę torebki Montaigne Louis Vuitton?

Jak rozpoznać podróbkę: torebka Louis Vuitton Monogram Cabas